💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоCтартап
6 сентября 2024, 15:22
2024-09-06
Заснований українцями Rentberry залучив $90 мільйонів і став новим «єдинорогом» з українським корінням. Кого ще відносять до цієї категорії
Технологічна платформа для оренди та управління нерухомістю Rentberry успішно завершила фінансування серії А, яке підняло її оцінку до $1 млрд й символічного статусу «єдинорога». Пригадуємо інші українські стартапи, які сягнули цієї планки.
Стартап Rentberry, який має українських засновників та команду, що складається переважно з українських фахівців, залучив $90 млн від Berkeley Hills Capital і GTM Capital. Це підняло оцінку Rentberry до $1 млрд, розповіли AIN у компанії.
«Ми перебуваємо на порозі нової ери, коли гнучкість у житлових і робочих просторах стає надзвичайно важливою. Можливе придбання WeWork ідеально відповідає нашому баченню пропонувати безперервний досвід для людей, які шукають динамічні, адаптивні простори для життя і роботи», — каже співзасновник Rentberry Олексій Любинський.
У 2021 році до 30 річниці Незалежності України dev.ua вже розповідав про українських єдинорогів. Відтоді, навіть попри повномасштабне вторгнення росії в Україну, цей перелік поповнився новими стартапами.
Gitlab
GitLab Inc. — це компанія з відкритим ядром, яка управляє GitLab, програмним пакетом DevOps, що дає зиогу розробляти, захищати та експлуатувати програмне забезпечення. Її заснували українець Дмитро Запорожець і голландець Сід Сібранж.
Компанія People.AI, яку заснував українець Олег Рогинський, пропонує ШІ-платформу для автоматизації та покращення роботи спеціалістів з продажу й інших фахівців, що працюють із клієнтами.
Заснована українцями Максимом Литвином, Алексом Шевченком та Дмитром Лідером онлайн-платформа на основі штучного інтелекту для допомоги у спілкуванні англійською мовою. У 2021 році платформа отримала оцінку в $13 млрд.
У серпні 2024 року стало відомо, що Grammarly запускає новий інструмент Authorship. Він буде показувати, яка частина тексту написана людиною, яка вставлена з іншого джерела, а яку згенерував чи редагував штучний інтелект. Нова функція переважно розрахована на галузь освіти, він працюватиме в 500 000 застосунках і на сайтах.
Unstoppable Domains
Криптостартап Unstoppable Domains, що спеціалізується на створенні зручних криптогаманців. Серед його засновників є українець Богдан Гусєв.
Стартап з автоматизації робочих процесів з українським корінням airSlate заявив про залучення $51,5 млн у раунді фінансування у червні 2022 року. З ним оцінка стартапу зросла понад $1 млрд.
На весні 2024 року джерела повідомляли про звільнення близько 70 працівників в airSlate. У компанії спростували цю інформацію і заявили, що звільнення не мають масового характеру і відбуваються за планом.
Creatio
Компанію Creatio, яка розробляє nocode-рішення для автоматизації бізнес-процесів, заснувала українка Катерина Костерева, яка також обіймає посаду CEO. Компанія має ряд глобальних офісів, включно з великим R&D центром у Києві.
Creatio є одним з наймолодших українських єдинорогів — про залучення $200 млн капіталу, які підняли оцінку компанії до $1,2 млрд, стало відомо в червні 2024 року.
monobank
Оцінку української fintech компанії в понад $1 млрд у 2021 році озвучував її співзасновник Олег Гороховський. «Вважаю, що monobank коштує більше, ніж мільярд доларів», — говорив він у 2023.
Наприкінці серпня monobank запустив новий сервіс — mono checkout. Це кнопка замовлень на сайті — після авторизації через застосунок mono вона підтягує всі дані, такі як ім’я, номер і відділення пошти, які необхідні для оформлення замовлення.
Ще один потенційний український єдиноріг
Український сервіс стрімінгу відеоігор Boosteroid дозволяє кінцевим користувачам отримувати інтерактивні відеопотоки у режимі реального часу. У червні 2023 року компанія отримала оцінку від $500 млн до $1 млрд від Asian Times.
Устройство от украинских стартаперов может побороть комаров навсегда. Что такое Mosqitter и как он работает
Как заметил недавно один военный, который пожелал остаться неизвестным, орки, может, и не попадут, а комары точно съедят. И от них страдают сейчас многие украинцы.
Избавиться от комаров навсегда эффективно и экологически поможет гаджет Mosqitter. Этот стартап основали две украинки Анастасия Романова и Ольга Дьячук.
Мы решили напомнить, что может Mosqitter, о принципах его работы и особенностях на злобу дня.
(текст от 21 октября 2021 года)