💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоРабота
19 сентября 2024, 14:04
2024-09-19
Які великі компанії вимагають від своїх співробітників повернутися працювати в офіси. Список
Великі світові техкомпанії починають посилювати свої вимоги щодо відвідування офісі, після зняття обмежень пандемії COVID-19. Тепер вони наказують відвідувати офіс всі п’ять днів на тиждень. Ось які компанії, вимагають від співробітників повернутися в офіси з віддаленої роботи.
Як повідомляє Business Insider, нещодавно компанія Amazon зобов’язала своїх працівників відвідувати офіс увесь робочий тиждень починаючи з 2 січня. Вона не єдина в цьому тренді.
Amazon
«Ми вирішили, що повернемося до роботи в офісі, як це було до початку COVID. Озираючись на останні п’ять років, ми продовжуємо вважати, що переваги спільної роботи в офісі є значними», — заявив генеральний директор Енді Джассі 16 вересня.
Не всі співробітники Amazon згодні з тим, що робота з офісу ефективніша. Деякі з них висловили критику такого підходу у внутрішнього каналу Slack. Один зі співробітників написав, що вона «значно суворіша і божевільніша», ніж формат, який проводився до COVID-19.
Apple
У серпні 2022 року керівництво Apple повідомило працівникам, що вони повинні повертатися в офіс щонайменше три дні на тиждень, тоді як раніше вимагалося два дні на тиждень. Генеральний директор Тім Кук заявив, що це рішення мало на меті відновити «особисту співпрацю».
Деякі працівники чинили опір і невдовзі після оголошення цього рішення подали петицію, стверджуючи, що співробітники можуть виконувати «виняткову роботу» вдома.
Про повернення в офіс на повний робочий тиждень компанія поки не повідомляла.
Disney
У січні 2023 року CEO компанії Боб Айгер повідомив працівникам, що, починаючи з березня, будь-який співробітник Disney, який працює «у гібридному режимі», повинен буде повертатися до офісу Disney чотири дні на тиждень.
Goldman Sachs
У березні 2022 року генеральний директор Девід Соломон повідомив, що компанія просить співробітників повертатися в офіс п’ять днів на тиждень. Сім місяців по тому він повідомив CNBC, що близько 65% співробітників працюють в офісі.
Однак деякі співробітники не змогли дотримуватися цієї політики через рік після її впровадження, що викликало розчарування топменеджерів і змусило Goldman Sachs ще більше посилити тиск на працівників, щоб вони повернулися до офісу на повний робочий день.
Google
У березні 2022 року працівникам Google в деяких регіонах США було запропоновано повертатися до офісу щонайменше на три дні на тиждень, починаючи з наступного місяця. Минулого року компанія повідомила, що відвідування офісу буде враховуватися при оцінюванні їхньої роботи.
Директор з персоналу Google Фіона Чікконі повідомила працівникам, що прохання працювати віддалено повний робочий день тепер будуть розглядатися «лише як виняток».
Деякі працівники висловили почуття «розчарування» через нову політику: «Нам не подобається, що нами керують на мікрорівні, як школярами».
Компанія попросила всіх своїх американських менеджерів з’являтися в офісі або в офісі клієнта щонайменше три дні на тиждень, згідно зі службовою запискою.
Генеральний директор Арвінд Крішна раніше заявив виданню, що кар'єра співробітників може постраждати, якщо вони працюватимуть з дому. Він сказав, що хоча він не змушує своїх співробітників повертатися до офісу, він вважає, що віддаленим працівникам може бути складно отримати підвищення.
Meta
У вересні 2023 року компанія Meta оновила свою політику щодо віддаленої роботи, вимагаючи від співробітників відвідувати офіс три дні на тиждень.
У червні цього року компанія подвоїла свої зусилля у боротьбі з віддаленою роботою, повідомивши працівникам, що їхня відвідуваність буде відстежуватися щодня, а невиконання вимог може призвести до звільнення.
Однак деякі працівники, які повернулися до офісу, заявили, що їм не вистачає простору і приватності, а один працівник назвав новий формат «безладом».
Salesforce
Компанія Salesforce повідомила своїм співробітникам, що з 1 жовтня більшість працівників будуть повертатися до офісу чотири-п’ять днів на тиждень.
Оновлений проєкт політики повернення в офіс вимагає, щоб працівники, які не працюють віддалено, працювали в офісі три дні на тиждень, а працівники, які працюють «не віддалено» і «з клієнтами», — чотири дні на тиждень.
Інженери повинні працювати в офісі 10 днів на квартал, в порівнянні з 20 днями в початковому проєкті, який був оновлений на основі відгуків працівників.
Snap
У вересні 2023 року Snap запровадила нові правила, які вимагають від співробітників працювати в офісі щонайменше чотири дні на тиждень. Ця зміна стала відходом від колишньої політики компанії «спочатку віддалена робота», яка дозволяла працівникам працювати з дому або деінде.
Працівники стверджують, що деякі менеджери повідомили їм, що компанія може відстежувати з'єднання працівників через Wi-Fi, щоб побачити, хто дотримується правил.
Електронний лист від Ілона Маска містив формулювання на кшталт «якщо ви не з’явитесь, ми вважатимемо, що ви звільнилися», і зазначав, що кожен у Tesla повинен працювати в офісі щонайменше 40 годин на тиждень.
Він заявив, що його постійна присутність на заводах Tesla була однією з причин успіху компанії.
X (Twitter)
Після придбання X (колишній Twitter) у 2022 році Ілон Маск сказав працівникам, що якщо їхня відсутність в офісі без поважних причин буде прирівнюватися до звільнення.
В електронному листі Маск також повідомив співробітникам, що віддалена робота більше не дозволяється, і що працівники повинні бути в офісі щонайменше 40 годин на тиждень, якщо не отримають чіткого дозволу працювати в іншому місці.
Uber
Генеральний директор Дара Хосровшахі повідомив співробітникам, що, починаючи з квітня 2022 року, співробітники Uber у 35 локаціях компанії повинні будуть повертатися в офіс щонайменше половину часу. Він додав, що в інші дні співробітникам дозволено працювати віддалено, а деякі з них можуть працювати повністю віддалено, якщо вони отримають дозвіл від своїх керівників.
Zoom
Компанія заявила у 2022 році, що менш як 2% співробітників працюють особисто повний робочий день. Однак минулого року компанія, що займається відеодзвінками, попросила працівників повернутися до офісу.
Працівники, які живуть у межах 50 миль від одного з її офісів, були зобов’язані працювати там принаймні два дні на тиждень.
«Ловушка начинающего». 5 самых распространенных ошибок джунов на собеседованиях и как их избежать
Наверное, каждый хоть раз в жизни переживал ситуацию, когда после собеседования вместо приглашения на работу приходил отказ. Как же так? Это несправедливо!» — многие из нас жаловались на судьбу и не понимали, что пошло не так. Екатерина Никитина, SoftServe IT Academy Recruiter, рассказала о пяти самых популярных ошибках начинающих кандидатов на собеседованиях.
Два месяца поисков, 80 отзывов, 12 собеседований и два офера. Как айтишник из Казатина с сертификатом Google и двумя пет-проектами работу искал
Начинающий айтишник Максим Наталчук поделился в LinkedIn собственным опытом поиска работы. Парень, согласно профилю, работает National Information Management Officer (Data Analyst) в компании iMMAP. Но желаемому оферу предшествовал непростой путь. С позволения автора, dev.ua публикует историю Максима о поиске работы в IT.
Как составить идеальное IT-резюме для иностранного работодателя: советы карьерного консультанта
Карьерный консультант Юлия Шишенко в LinkedIn отметила, что часто получает запрос от украинских кандидатов с просьбой создать резюме для конкретной страны. «Очень часто кандидаты верят, что в конкретных странах есть строгие требования к резюме и кандидату без них откажут, даже если он подходит на вакансию», — сообщает она.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале