Стало очевидно, що вища освіта нічого не гарантує. Тож витрачати кілька років на вивчення величезного об’єму теорії із мінімумом практики, — стало не цікаво.
Молодь прагне швидко отримувати високі результати. Ми живемо в час, коли хлопець в 16 років може заробляти тисячі доларів в місяць на крипті чи продаючи товари в інтернеті. І соціальні мережі дозволяють це транслювати на широку аудиторію. Тому я переконаний, що майбутнє за онлайн освітою.
Звісно і далі залишаться професії, які варто вивчати офлайн. Такі як лікарі, пожежники й так далі. А от решта напрямків точно перейде в онлайн.
Тим більше, що вже очевидно, що для освоєння навичок не потрібні роки навчання. Чим більше росте ринок онлайн освіти, тим якіснішим він стає. Адже кожен хоче виділитися на ринку. Боротися з конкурентами сильно допомагає якість і результати учнів. Це та сфера, де точно вигідно, щоб в учня все вийшло.
Нижче наведено кілька способів, які допоможуть учням досягти відмінних результатів в онлайн навчанні:
1. Налаштуйте свій курс на потреби вашої аудиторії. Ваші знання і вміння їх передавати, мають допомогти учневі досягати його цілей. Дізнайтеся, які саме знання чи навички вони хочуть отримати, яких результатів прагнуть отримати. Будуйте курс так, щоб він відповідав їхнім очікуванням.
Приміром, в частині наших проєктів перед стартом навчання ми даємо заповнити анкету нашим учням. Уважно вивчаємо, хто вони, чим займаються, що хочуть змінити, що отримати. Тоді запрошуємо спікерів, які мають практичні навички, необхідні учням. І головне — ці спікери мають ті результати, яких прагнуть учні.
2. Ваш курс повинен містити високоякісний, добре структурований та легко зрозумілий контент, який допоможе учням досягти їхніх цілей. Використовуйте різноманітні формати контенту — текст, відео, ілюстрації, тести тощо. Ми для ефективного засвоєння матеріалу накладаємо презентацію із конспектом на відеоуроки. Так учень залучає і зір і слух.
3. Вибудуйте дорожню карту учня — що і коли він має пройти та який результат отримати.
4. Оформлення вашого курсу повинно бути привабливим та зручним до перегляду і читання. Учневі має бути дуже просто навчатися, виконувати завдання, ставити питання й отримувати відповіді.
5. Надайте своїм учням підтримку та зворотний зв’язок, який допоможе їм у процесі навчання. Використовуйте чати та зручну комунікацію в них.
6. Покажіть на сайті чи в каналах курсу результати та відгуки успішних учнів. Це допоможе показати потенційним учням, що все можливо і вони теж впораються із навчанням та досягнуть потрібних результатів.
Це те, що допоможе виділятись серед конкурентів і зробить ринок онлайн освіти якісним, сильним та здатним готувати фахівців, що допомагають бізнесу розвиватись.
Як зміниться тематика курсів
Насамперед скажу, що зараз користуються попитом теми курсів, що підходять широкій аудиторії:
— про заробіток в Instagram;
— онлайн професії;
— товарний бізнес;
— криптовалюта;
— теми здорового способу життя.
Та з часом все більше попит зростатиме на вузькі теми, де людина може глибоко вивчити один конкретний напрямок.
А ще дуже актуальними будуть курси, що навчають творчих професій, де потрібна людина. Це ті професії, які штучний інтелект поки не витіснить: дизайнери, спікери, копірайтери, майстри манікюру, візажисти.
На мій погляд, розвиток штучного інтелекту витіснить із ринку потребу в різних менеджерах: кураторів курсу, продавців, аналітиків, технічних спеціалістів.
Позитив тут у тому, що технологічний розвиток створює такі умови, де складно не розвиватись і самому. Тому ті, хто прагне залишатися конкурентоспроможними, будуть постійно навчатись і покращувати свої скіли.
А це призведе до того, що якість життя теж зростатиме. Менше часу займатиме рутинна робота, що пришвидшить отримання результатів.
Наприклад, штучний інтелект буде здатний створити персоналізоване навчання для кожного учня, враховуючи його потреби, рівень знань та інші особливості. Тому не витрачатиметься час на вивчення того, що не потрібно конкретній людині.
Тому впевнений, що прогрес — важливий показник успішності. Головне встигати розвиватись із його швидкістю.