Ідеальний shitstorm. Реквієм по книжковому скандалу, який спровокував пост маркетолога Федоріва

Історія, яка більша за «фейсбучний срач».
Історія, яка більша за «фейсбучний срач».
Певно, ви вже неодноразово чули про те, що острів Кюрасао — одна з найбільш відомих, простих, економічно вигідних і популярних юрисдикцій для реєстрації та ліцензування гемблінгового бізнесу (як стартапів, так і визнаних брендів) протягом останніх кілька десятиліть?
Починаючи з 1 січня 2023 року ПДВ-пільга для ІТ-індустрії, що функціонувала протягом останніх 10 років більше не діє, адже законопроєкт № 7611 так і не було прийнято. Це означає, що в надскладні для бізнесу часи підприємців було не підтримано, а навпаки — посилено фіскальний тиск і наразі операції з постачання програмної продукції більше не звільняються від оподаткування ПДВ.
Почну з того, що нещодавно на міжнародному форумі з кібербезпеки в Ліллі Європейський комісар Тьєррі Бретон зробив гучну заяву, щодо забезпечення Європи кіберщитом.
Якщо ви ще не в курсі, то видання «Свідомі» випустило величезне розслідування про головного психолога країни Спартака (Олександра) Субботу. І якщо до його виходу ми мали лише окремі пости з критикою Спартака в соцмережах, то автор розслідування, психолог Ілля Полудьонний, зібрав разом весь фактаж, повністю деконструюючи свого колегу по професії.
Уже минає ера фанатів вищої освіти. Якщо 10 років тому вступ в університет був логічним кроком, щоб забезпечити собі хороше майбутнє, то зараз усе змінилось.
В ніч з 12 на 13 березня за українським часом відбулася церемонія вручення нагород найпрестижнішої кінопремії світу «Оскар», яку транслювали більше, ніж в 200-та країнах. В категорії «Найкращий документальний фільм» була представлена стрічка «Будинок зі скалок» спільного виробництва України, Данії, Швеції та Фінляндії. Проте перемогу в цій номінації отримав фільм про так званого російського опозиціонера Олексія Навального. Журналіст dev.ua подивився документалку про «хорошого росіянина» виключно для того, аби розповісти про небезпечні меседжі, які побачать в кінострічці мільярди людей на Заході.
Мало хто не чув про ChatGPT — розмовну систему, запущену OpenAI 30-го листопада 2022-го. Через 2 місяці після запуску вже цілком очевидно, що це не звичайний кількатижневий хайп, а дійсно інструмент системної трансформації багатьох індустрій. Можливості ChatGPT та інших генеративних систем поширюються на відео та аудіо продакшн, копірайтинг та програмування, і технологічні компанії вже змагаються за краще застосування цієї технології у повсякденному житті й роботі.
У продовження нещодавньої епопеї, хочу поділитися нашим досвідом та детальною історією, яка і призвела до ситуації з обшуками. Самі по собі звинувачення в кримінальній справі, з якою до нас прийшли з обшуками, — це лише маленький елемент великої картини, і розглядати виключно цей кейс не достатньо.
За останні сім місяців українці борються на різних фронтах: воєнному, медичному, інформаційному, економічному, креативному та багатьох інших. Але один, без якого іншим було б складніше, завжди залишається в тіні — телекомунікаційний. Ми навіть не підозрюємо, яку складну роботу виконують українські зв’язківці, щоб зберегти український інтернет в умовах повномасштабної війни. Поговоримо про трансформацію індустрії, щоденні виклики та перспективи телеком-ринку під час війни.
Український IT-блогер Діма Малєєв опублікував у Twitter довгий тред про дивних програмістів, яких він зустрічав у своєму житті. З дозволу автора публікуємо допис без змін.