Завершився Європейський тиждень безпечного гемблінгу — важливий майданчик для обговорення нових тенденцій у сфері азарту. Цей захід, ініційований Європейською асоціацією азартних ігор та ставок (EGBA), акцентує увагу на використанні інструментів безпечної гри, впливі технологій та інновацій у забезпеченні відповідального гемблінгу. Для України, де індустрія азартних ігор лише набирає обертів, ці практики можуть стати орієнтиром для побудови цивілізованого ринку.
Інструменти безпечної гри: рекордні досягнення
За даними EGBA, у 2023 році 65% європейських гравців використовували інструменти безпечної гри, зокрема — ліміти на втрати чи час гри. Цей показник є рекордним і демонструє, як активна робота операторів сприяє популяризації відповідальної гри. Оператори, які входять до EGBA надіслали гравцям в загальній сумі 67,6 мільйона повідомлень, спрямованих на просування безпечної гри, що на 49% більше, ніж у попередньому році; з них 23,7 мільйона були персоналізовані відповідно до індивідуальної поведінки гравців. Таким чином EGBA та її члени щороку намагаються підвищити планку стандартів у впровадженні відповідального підходу до азартних ігор та безпеки гравців у Європі. Впевнений, що використання такого досвіду для нашого ринку не тільки зменшить ризики розвитку ігрової залежності серед гравців, але й посилить довіру до легальних операторів.
Роль технологій: новий рівень контролю
Штучний інтелект (ШІ) та автоматизовані системи аналізу стають незамінними інструментами запобігання залежності у всьому світі і у відповідальному гемблінгу — зокрема. В першу чергу — завдяки моніторингу поведінки гравців на предмет виявлення ознак проблемного гемблінгу.
На одному з вебінарів, організованому в межах Європейського тижня безпечного гемблінгу, в цьому контексті йшлося про досвід Італії. Нове законодавство про регулювання азартних ігор в цій країні передбачає використання ШІ для захисту вразливих груп населення та інвестування в інформаційні кампанії про відповідальну гру. Це дає операторам можливість моніторити поведінку гравців, виявляти потенційно проблемні дії та пропонувати відповідні рекомендації, підтримуючи гру в межах розваги та запобігаючи розвитку залежності.
Дослідження, яке провів один з фондів, показало, що такі рекомендації гравці сприймають позитивно. Так, 51% опитаних відповіли, що бажають отримувати більше конкретної інформації про заходи, які оператори впроваджують для забезпечення відповідальної гри. Респонденти також очікують, що комунікація міститиме практичні поради для покращення ігрової поведінки.Учасники європейського ринку під час заходу наголосили на важливості спільних дій з боку гравців, операторів, законодавців та громадськості для ефективного впровадження принципів відповідальної гри.
Європейський досвід демонструє, що відповідальний гемблінг — це не лише про правила та обмеження, але й про технології, партнерство та просвітницькі заходи. Для України, яка прагне розвивати принципи відповідального гемблінгу за європейськими стандартами, ці практики є цінними орієнтирами для наслідування.