💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоГроші
2 вересня 2024, 11:52
2024-09-02
1 вересня набула чинності Угода про цифрову торгівлю між Великою Британією та Україною: що це означає для української ІТ-галузі
Україна стала другою країною світу після Сінгапуру, з якою Велика Британія підписала Угоду про цифрову торгівлю. 1 вересня 2024 року цей документ набув чинності, який стосується торгівлі цифровими продуктами і послугами: від електронної комерції до кібербезпек.
20 березня 2023 року була підписана Угода про цифрову торгівлю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії. Угода набула чинності сьогодні, 1 вересня 2024 року, після виконання всіх внутрішньодержавних процедур, повідомляє Мінекономіки.
Ключові положення Угоди охоплюють такі напрями:
Відкриті цифрові ринки: відсутність мит на електронні передачі даних, підтримка малих і середніх підприємств, співпраця у сфері стандартів та інклюзивність цифрової економіки.
Цифрові торгові системи: можливість використання електронного підпису, контрактів і рахунків для здійснення міжнародної торгівлі, співпраця над взаємним визнанням електронних довірчих послуг.
Дані: заборона необґрунтованих обмежень на транскордонну передачу даних, захист персональних даних і покращення доступу до публічних даних.
Захист споживачів та бізнесу: гарантії захисту прав у цифровому просторі, заборона шахрайських практик, захист криптографічних даних.
Фінансові послуги: сприяння вільному обміну фінансовою інформацією та рівні умови для постачальників нових фінансових послуг.
Технічне співробітництво: співпраця у сферах новітніх технологій, таких як штучний інтелект, квантові технології та кібербезпека.
«Реалізація цієї Угоди дозволить поглибити участь України в глобальних ланцюгах постачання, сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу, збереже вільний доступ українських IT-компаній на цифрові ринки Великої Британії та забезпечить підтримку нашої економіки у час війни і в період повоєнної відбудови», — зазначили у міністерстві.
Ця Угода є інтегрованою частиною Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії, вчиненої 8 жовтня 2020 року у Лондоні.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Атлас зброї: які ПЗРК і ПТРК Україна отримала від Заходу і використовує у війні з росією
Сили ЗСУ активно використовують ПЗРК і ПТРК, щоби протистояти російським окупантам. Ці відносно прості у використанні комплекси дають змогу зупинити просування важкої техніки супротивника. Вони давно добре зарекомендували себе на полях битв, а видів подібних комплексів достатньо.
Розповідаємо про особливості ПЗРК і ПТРК, що є на озброєнні ЗСУ, а також звідки їх нам привезли.