💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоШІ
23 серпня 2024, 15:46
2024-08-23
Рейтинг 100 найкращих ШІ-інструментів: ChatGPT може втратити лідерство, продукти від власниці TikTok захоплюють ринок і з'явилась нова категорія «естетика та знайомства»
Аналітики американського венчурного фонду Andreessen Horowitz (також відомого як a16z) склали традиційний рейтинг найкращих інструментів на основі ШІ — The Top 100 Gen AI Consumer Apps. Ось ключові висновки рейтингу.
Творчі інструменти залишаються найпопулярнішими серед споживачів.
Тенденція для вебресурсів
52% вебресурсів зосереджені на створенні або редагуванні контенту в різних форматах — зображення, відео, музика тощо.
У попередніх списках більшість інструментів генерації контенту були зосереджені на зображенні. За останні пів року їх кількість зменшилась до 41%.
З 12 нових учасників більшість працює у сфері творчих інструментів.
Найбільший стрибок у рейтингу за останні шість місяців зробив музичний генератор Suno, який піднявся з 36 позиції на 5-ту.
Тенденція для мобільних застосунків
Редагування контенту для зображень і відео — найпоширеніше використання.
З 22% учасників списку це друга за величиною категорія продуктів для мобільних пристроїв — користувачі охоче редагують контент на своїх телефонах.
Хоча стартапи з’являються і в цій сфері, багато хто з нових учасників списку, що посідають найвищі позиції, є застарілими творчими інструментами, які переорієнтувалися на використання штучного інтелекту, як-от Meitu (№ 9), SNOW (№ 30) та Adobe Express (№ 35).
Вже втретє ChatGPT стає продуктом № 1 як вебсервіс, так і на мобільних пристроях із великим відривом. Але конкуренція за кращого помічника споживача розпалюється.
Perplexity — пошукова система на основі штучного інтелекту, яка надає стислі, точні відповіді на запити в режимі реального часу з посиланнями на джерела, — посідає третє місце в Інтернеті. За даними Similarweb, Perplexity трохи випереджає ChatGPT за тривалістю відвідування (понад сім хвилин), що свідчить про глибоку зацікавленість користувачів. Perplexity також вперше потрапив до списку 50 найкращих мобільних додатків.
Claude від Anthropic, можливо, навіть більший прямий конкурент ChatGPT, увійшов до п’ятірки лідерів в інтернеті на 4 місці, порівняно з 10 місцем у попередньому рейтингу. Нещодавно компанія запустила додаток Artifacts, який йде в ногу з GPT ChatGPT.
Материнська компанія TikTok, Bytedance, робить поштовх у напрямку вебпродуктів зі штучним інтелектом. Три її застосунки дебютували в списку: edtech-платформа Gauth (№ 44), конструктор ботів Coze (№ 45) і загальний помічник Doubao (№ 47). Doubao також вперше потрапив до списку мобільних застосунків, посівши 26-те місце. Також фото- та відеоредактор Hypic (№ 19) і асистент Cici (№ 34) також є продуктами Bytedance.
Як в інтернеті, так і в мобільних застосунках з’явилася лише одна нова категорія: естетика та знайомства, у якій з’явилося три нових учасники: LooksMax AI (№ 43), Umax (№ 44) та RIZZ (№ 49), які посіли перші місця в мобільному списку.
LooksMax і Umax аналізують фотографії користувача, оцінюють їх і дають «підказки», як стати привабливішим. Umax також генерує зображення того, як користувач виглядав би в 10/10, тоді як LooksMax аналізує голос користувача на предмет привабливості. На екранах своїх додатків LooksMax заявляє про понад 2 млн користувачів, а Umax — про 1 млн.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі