💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоGameDev
20 жовтня 2023, 11:35
2023-10-20
Польська компанія 11 bit studios, яка підтримує Україну, розчарувала українських гравців — вона видасть російську артхаусну гру INDIKA
11 bit studios, польська компанія, що займається розробленням і випуском відеоігор (відома за іграми This War of Mine та Frostpunk), представила російську гру INDIKA. Це рішення неабияк засмутило гравців з України.
«Сьогодні ми представляємо INDIKA, унікальну пригодницьку гру, дія якої розгортається в паралельній Росії 19-го століття», — написали 11 bit studios у своїх соцмережах.
Крім трейлера гри, польська компанія також опублікували відео про те, як «несправедливе вторгнення росії в Україну» вплинуло на робочі стосунки між російською студією Odd Meter та 11 bit studios.
В ньому генеральний директор Odd Meter Дмітрій Свєтлов розповідає як присвятив життя російській культурі, але тепер у рф його вважають зрадником і він був змушений переїхати до Казахстану. Він засуджує російське вторгнення та називає РПЦ одним з інструментів роспропаганди.
Втім, українських гравців його слова не переконують. Вони засудили рішення 11 bit studios стати видавцем гри, зробленої росіянами про росію, в той час, як триває повномасштабне вторгнення.
Відомо, що польська компанія неодноразово допомагала Україні. Вже за тиждень після 24 лютого 2022 вони повідомили, що передадуть 21 млн грн допомоги. с неодноразово випускала благодійні бандли з іграми на підтримку України, а не так давно профінансувала подорож до Польщі для 20 українських дітей, чиї батьки загинули захищаючи Україну.
Компанія також додасть українську локалізацію у свої майбутні ігри, такі як Frostpunk 2, The Alters та The Invincible, де виступає видавцем. Українська мова заявлена і в INDIKA.
У відповідь на обурення українських гравців, в 11 bit studios зазначили, що частина коштів від продажу російської гри піде на допомогу українським дітям, які постраждали від війни.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.