Олександр КузьменкоGameDev
31 серпня 2023, 10:25
2023-08-31
«Засуджують російську агресію» і донатять Україні. Розробники New Arc Line прокоментували співпрацю з Fulqrum Publishing
Днями розробники з чесько-української студії Dreamate Games представили офіційний трейлер анонсу своєї олдскульної RPG New Arc Line. Але українських гравців збентежило, що перспективний проєкт видає Fulqrum Publishing, раніше відома як російське видавництво «1C Entertainment».
dev.ua звернувся за офіційним коментарем до розробників і отримав роз’яснення. Ось, що вони говорять з цього приводу.
Днями розробники з чесько-української студії Dreamate Games представили офіційний трейлер анонсу своєї олдскульної RPG New Arc Line. Але українських гравців збентежило, що перспективний проєкт видає Fulqrum Publishing, раніше відома як російське видавництво «1C Entertainment».
dev.ua звернувся за офіційним коментарем до розробників і отримав роз’яснення. Ось, що вони говорять з цього приводу.
Для українських розробників неприпустима діяльність, яка у будь-який спосіб сприяла б країні-агресору, стверджується у заяві.
«У цій війні загинули наші близькі, багато хто з нас волонтерить і підтримує наше військо. Тому ми ретельно перевіряли Fulqrum Publishing перед заключенням угоди. Ви пишете, що Fulqrum — це перейменована російська компанія 1С, що не відповідає дійсності», — представник Dreamate Games
У студії говорять, що Fulqrum Publishing — це європейська компанія, яка була заснована у 2002 році як Cenega Publishing і пізніше, разом з низкою інших європейських компаній, була придбана «1С Entertainment». Увесь цей час вони, під назвою «1C Publishing EU» незалежно від російської компанії, працювали над виданням ігор в Європі.
«Ця компанія протягом десятиліть підтримує своїх українських партнерів, розробників та їхні родини», — йдеться в коментарі. В отриманому dev.ua листі стверджується, що «вона відповідала за видання безлічі відеоігор українських розробників: серію Men of War, Cryostasis: Sleep of Reason, You Are Empty, 13th Century, Collapse та інші не менш відомі ігри».
У Dreamate Games підкреслюють, що угода про придбання з Tencent була укладена ще до повномасштабного російського вторгнення, а саме — у 2021 році. У межах цієї угоди китайський гігант отримав всю групу компаній Fulqrum Games у листопаді 2021 року (колишня «1C Entertainment»), до якої входять Fulqrum Publishing, Muve (платформа ігрової комерції), QLOC (локалізація, QA, портування).
Він пише, що офіційна новина про продаж «1С Entertainment» компанії Tencent дійсно була опублікована 25 лютого 2022 року, але зазначає, що «такі угоди не оформляються за один день або навіть місяць». За його словами, цей процес почався набагато раніше, ще 2 серпня 2021 року, і тоді ж в мережі з’явилися офіційні документи про придбання компанії, про що повідомляли медіа з різних куточків світу.
Стверджується, що це стандартна практика для великих корпорацій, таких як Tencent та Embracer Group — викупати незалежні студії та перепродавати їх далі. «Через такі корпоративні перестановки й виникають непорозуміння щодо власності», — пояснює представник Dreamate Games.
Як зазначають розробники New Arc Line, найголовнішим для них є те, що «Fulqrum Publishing засуджують російську агресію, а натомість підтримують українських розробників». Вони нагадують, що на початку повномасштабної війни компанія підтримала українську студію Best Way (розробники відомої серії стратегій «В тилу ворога») у передислокуванні з Сєвєродонецьку до Черкас, щоб «зберегти й продовжити роботу над грою та зберегти робочі місця».
«Видавців, які готові ризикувати та вкладатися в Україну зараз, за умов війни, що продовжується, не так вже й багато. Ми шукали доволі довго, великі міжнародні паблішери уважно нас вислуховували, запевняли що вони дуже на боці України, однак пропонували нам приходити вже після перемоги», — стверджують в Dreamate Games
Розробники New Arc Line вдячні Fulqrum, які «не лише повірили в проєкт, а і фінансово вклалися у його підтримку, попри ризики». За словами представника студії, завдяки активній підтримці Fulqrum у девелоперів зараз достатньо ресурсів для того, щоб проєкт дійшов до релізу, та зокрема мав повну українську озвучку.
У New Arc Line поки немає сторінки в Steam, відомо, що вона має з’явитися 2024 році на PC, PS5 та Xbox Series X|S.
Анонс перспективної української RPG New Arc Line затьмарив скандал із російським видавцем. Гравців збентежила чеська компанія Fulqrum, яка раніше була 1 °C Entertainment
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.