Понад 25 команд інженерів кластеру Brave1 розробляють оптоволоконні дрони
У технологічному кластері Brave1 розповіли, що зараз понад 25 команд інженерів працюють над створенням дронів на оптоволокні. Навіть створили окремий каталог таких розробок.
У технологічному кластері Brave1 розповіли, що зараз понад 25 команд інженерів працюють над створенням дронів на оптоволокні. Навіть створили окремий каталог таких розробок.
З понад 25 команд розробників дронів на оптоволокні — близько 10 готують документацію для кодифікації своїх розробок, що відкриє їм шлях до перших контрактів. Одна модель уже кодифікована, ще дві — на фінальному етапі. Кластер Brave1 супроводжує команди інженерів протягом усього процесу та допомагає з випробуваннями, пише «Економічна правда».
В Україні вже є заводи, спроможні виробляти тисячі таких дронів на місяць. Для пришвидшення закупівель Brave1 склав каталог компаній-виробників оптоволоконних дронів з їхніми контактами, який оновлюється в реальному часі.
На момент публікації у каталозі представлено 17 FPV камікадзе на оптоволокні та 2 НРК на оптоволокні.
Ініціатива створити такий каталог надійшла від військового експерта Сергія Бескрестнова (Флеша), після того, як він почав отримувати багато запитів від військових, де можна придбати такі дрони.
На оптоволокно поступово перелаштовують і важкі гексакоптери або «бомбери». Наприклад, компанія Dronarium випробовує дрон, який має оптоволоконну систему зв’язку, але у випадку розриву нитки може перемикатися на управління через GPS або самотужки повертатися на базу. З’являються і перші наземні дрони з управлінням через оптоволокно.
Українська компанія 3DTech розробила оптоволоконний дрон «Хижак REBoff». dev.ua поспілкувався з засновником Олексієм Жулінським про моду на оптоволоконні дрони, особливості їхнього використання і як нам виграти технологічні перегони з росіянами в цьому сегменті.