Україна вдосконалює автономних «дронів-убивць», здатних виконувати бойові завдання без прямого втручання людини
Які рішення українських військових та інженерів дозволяють ефективно боротися з ворогом.
Які рішення українських військових та інженерів дозволяють ефективно боротися з ворогом.
Які рішення українських військових та інженерів дозволяють ефективно боротися з ворогом.
Українські Сили оборони активно застосовують високошвидкісні дрони, оснащені технологією штучного інтелекту, пише The Wall Street Journal.
Цього року на фронті очікується поява автономних «роботів-убивць», здатних виконувати бойові завдання без прямого втручання людини. Не дивлячись на це, пріоритетом залишається збереження контролю з боку оператора, що відповідає глобальним стандартам безпеки.
Українські компанії впроваджують інновації, що дозволяють операторам працювати з мінімальними технічними навичками. Дрони з автоматичним наведенням на ціль уже довели свою ефективність, зокрема у боротьбі проти російських систем радіоелектронної боротьби.
«Ми рухаємося поступово, адаптуючи технології до масового виробництва лише після підтвердження їхньої практичної користі», — сказав Макс Макарчук, керівник відділу ШІ платформи Brave1.
Як зазначається, у 2024 році Україна виготовила понад мільйон малих дронів, більшість із яких — FPV-дрони, здатні доставляти вибухівку на відстань до 20 км. Для протидії радіоелектронному впливу росії українські інженери розробили навігаційні модулі, що працюють без GPS, та багаточастотні канали зв’язку.
Ці нововведення дозволяють одному оператору керувати кількома дронами одночасно, значно підвищуючи ефективність бойових операцій. «Все, що ми тут робимо, спрямоване на зниження кваліфікаційних вимог для користувачів», — зазначив співзасновник стартапу Sine, який займається розробкою рішень для РЕБ-боротьби, Андрій Чулик.