Про це розповів СЕО Nova Post Europe Олександр Лисовець в інтерв’ю для Forbes Україна.
Станом на серпень 2024 року український поштово-логістичний оператор «Нова пошта» присутній на ринках 15 країн Європи: України, Молдови, Польщі, Литві, Чехії, Румунії, Німеччині, Словаччині, Естонії, Латвії, Угорщини, Італії, Іспанії, Франції та Великої Британії. Це 104 власних відділення, а також понад 68 700 партнерських точок сервісу.
Ринки Польщі, Молдови та Чехії стали прибутковими. У решті країн Nova поки не вдалось пройти точку беззбитковості.
Через обмеження з боку Нацбанку компанія не може виводити з України кошти, які заробила тут, та поповнювати резерви валюти у Європі, пояснив Лисовець. «Усе, що ми можемо інвестувати у Європі — це кошти, які ми заробили у Європі», — зазначає він.
Загалом, від початку цього року група вже відкрила 23 закордонних відділення, план до кінця року — ще близько 40 відділень, повідомив СЕО Nova Post Europe. З нових ринків — Австрія та Нідерланди.
До вересня 2024 року компанія розраховувала вийти на ринки 18 країн. На середину серпня план експансії вдалося виконати на 22% — вийшли на ринки Італії, Іспанії, Франції та Великої Британії.
Як працюють поштомати від «Нова пошта», Meest та ROZETKA, і що потрібно, аби ними скористатись
Зараз, щоб отримати чи відправити посилку навіть не потрібно йти до відділення служби доставки, чекати довгі черги та витрачати купу часу. Це можна зробити за допомогою поштоматів — автоматичних теміналів, які розташовані у місцях активних переміщень людей, магазинах, супермаркетах та навіть в житлових будинках.
dev.ua зібрав інформацію про термінали різних сервісів доставки, де вони знаходяться, чим відрізняються, як скористатись поштоматом та які особливості вони мають.
(оновлений текст від 17 листопада 2021 року)