😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоШІ
7 березня 2025, 18:18
2025-03-07
3,6 млн фейкових статей: як російська пропаганда впливає на результати чат-ботів ШІ, такі як OpenAI й Meta A
Американська компанія NewsGuard з дослідження дезінформації знайшла докази того, що московська мережа «Правда», яку адмініструє веброзробник із Криму, публікує неправдиві заяви, щоб вплинути на відповіді ШІ-моделей.
Американська компанія NewsGuard з дослідження дезінформації знайшла докази того, що московська мережа «Правда», яку адмініструє веброзробник із Криму, публікує неправдиві заяви, щоб вплинути на відповіді ШІ-моделей.
За даними NewsGuard, «Правда» заполонила пошукові результати та вебсканери проросійською брехнею, опублікувавши 3,6 млн неправдивих статей лише у 2024 році.
За даними Viginum, мережа «Правда» адмініструється TigerWeb, ІТ-компанією, що базується в окупованому росією Криму. Власником TigerWeb є Євген Шевченко, кримський веброзробник, який раніше працював у компанії «Кримтехнології», що створювала вебсайти для підтримуваного росією кримського уряду.
Аналіз NewsGuard, який дослідив 10 провідних чат-ботів, показав, що вони колективно повторювали неправдиві наративи російської дезінформації, наприклад, про те, що США мають в Україні секретні лабораторії з розробки біологічної зброї, у 33% випадків.
Під час аудиту NewsGuard було протестовано ChatGPT-4o від OpenAI, Smart Assistant від You.com, Grok від xAI, Pi від Inflection, le Chat від Mistral, Copilot від Microsoft, Meta AI, Claude від Anthropic, Gemini від Google та механізм відповідей від Perplexity. NewsGuard протестувала чат-ботів на вибірці з 15 неправдивих наративів, які з квітня 2022 року по лютий 2025 року просувала мережа зі 150 прокремлівських вебсайтів «Правда».
За даними NewsGuard, ефективність мережі «Правда» у впровадженні результатів роботи чатботів зі штучним інтелектом значною мірою можна пояснити її методами, які включають стратегії пошукової оптимізації для підвищення видимості її контенту. Це може виявитися нерозв’язною проблемою для чат-ботів, які значною мірою залежать від пошукових систем.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі