🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоСтартап
11 березня 2024, 12:56
2024-03-11
В Україні можуть з'явитися напівавтоматичні мініфабрики дронів xCell. Це 3D-принтери завбільшки з контейнер, які здатні створити дрон менш ніж за 24 години
Україна може стати «життєво важливим випробувальним полігоном» для нового продукту стартапу Firestorm: заводу розміром з морський контейнер, який може виробляти готові до застосування безпілотники менш ніж за добу.
Україна може стати «життєво важливим випробувальним полігоном» для нового продукту стартапу Firestorm: заводу розміром з морський контейнер, який може виробляти готові до застосування безпілотники менш ніж за добу.
Firestorm Labs створив інженер у галузі оборони та 3D-друку Ян Мюцеус, якого надихнуло використання дронів Україною для оборони від російського вторгнення, і який у лютому відвідав Київ. Про це пише Forbes.
Firestorm створює модульні безпілотники Tempest, які можна швидко виробляти за допомогою технології 3D-друку, і скоро планує представити нові дрони El Niño. Однак останнім анонсованим продуктом Firestorm є xCell.
Що таке xCell
«xCell — це напівавтоматизоване експедиційне виробництво, яке може працювати з обмеженою участю людини й живитися від автономних генераторів. Адитивне виробництво, автоматизація та роботизована збірка уможливлюють майбутнє, в якому експедиційні заводи швидко вироблятимуть великі обсяги машин Firestorm», — йдеться в описі на сайті стартапу.
Залежно від конфігурації xCell може поставлятися у вигляді двох контейнерів по 6 метрів, або одного 12 метрового. Контейнери містять все необхідне, щоб виробляти до 50 безпілотників на місяць.
Зображення xCell на сайті Firestorm
xCell можна легко доставити на лінію фронту, щоб створити дрони для конкретної місії або швидко переобладнати старі системи під конкретну операцію. Технологія друкує каркас безпілотника, який можна швидко оснастити попередньо сконфігурованим «мозком», двигунами та корисним навантаженням.
«Ви можете вносити зміни за кілька годин або днів, а не тижнів», — каже співзасновник і генеральний директор Firestorm Ден Магі.
Нещодавно Firestorm відкрила завод площею 4572 квадратних метрів у Сан-Дієго, який виконуватиме подвійну функцію — друкуватиме 3D-дрони й будуватиме xCells, які робитимуть те саме на полі бою. Магі очікує, що завод вироблятиме понад 500 безпілотних машин щомісяця.
Firestorm вважає, що у війнах майбутнього буде залучено 10 000 безпілотників щомісяця. «Я думаю, що це те, що буде потрібно, на жаль, з огляду на те, що ми бачимо в Україні», — сказав Мюцеус.
Транспортний контейнер, готовий до перетворення на фабрику дронів xCell. Фото: Forbes
Щоб досягти таких масштабів, Firestorm залучає венчурний капітал. У попередніх інвестиційних раундах, про які раніше не повідомлялося, компанія залучила $12,5 млн фінансування, з яких $3 млн — від Lockheed Martin Ventures.
Компанія планує використати ці гроші для нарощування виробництва xCell і двох дронів, які можна надрукувати на 3D-принтері менш ніж за день: 25-кілограмового Tempest і 4,5-кілограмового El Nino, призначеного для більш таємних вильотів.
Чим xCell може допомогти Україні
Велике питання полягає в тому, скільки безпілотників Firestorm може виготовити.
Евеліна Бучацька, керуючий партнер київської венчурної фірми D3, яка підтримує українських військових, говорить, що вона ще не бачила технології 3D-друку, яка була б «конкурентоспроможною при великомасштабному виробництві». Але децентралізація виробничих потужностей може бути корисною в умовах війни, коли компанії, що займаються розробкою безпілотників, стали безпосередньою мішенню російських ударів, додала вона.
Невеликі, розрізнені станції 3D-друку можуть зменшити ймовірність того, що основне виробництво безпілотників буде знищене одним російським ударом.
«Мати гігафабрику на кшталт Tesla з відповідними перевагами одиниць масштабу просто непрактично. Ми, звичайно, сподіваємося на кращі технології 3D-друку, але ми просто не знаємо, чи вони з’являться досить скоро, щоб мати вплив на цю війну», — сказала Бучацька в інтерв’ю Forbes.
Наразі Firestorm ще не отримала жодного державного контракту в Україні, але знайшла прихильників у Пентагоні. У листопаді 2023 року вона уклала угоду з Міністерством оборони на суму $3,8 млн на розробку та виробництво модифікованого безпілотника Tempest. У вересневому контракті з ВПС на суму $1,3 млн компанія фінансує створення підрозділу xCell, який може виробляти безпілотники дальнього радіуса дії.
Модульний дрон Firestorm Tempest
За словами Магі, Firestorm сподівається виробляти всі види дронів для Пентагону і його союзників, зокрема ті, які можуть продовжувати працювати в умовах протидії РЕБ, коли пілоти можуть втратити зв’язок зі своїми пристроями.
Ще один співзасновник Firestorm Чад МакКой, колишній начальник Об'єднаного командування спеціальних операцій ВПС США, стверджує, що дрони компанії вже краще за конкурентів уникають виявлення радарами, додаючи: «Ми зможемо… запустити сотні дронів у космос, де традиційно безпілотні системи не мали б жодного шансу».
«Ваші донати клепали таганрог!». Дрони, на які збирав Фонд Сергія Притули, завдали удару по авіазаводу у російському таганрозі. Ймовірно, пошкоджено ще один ДРЛВ А-50
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі