Поради від IT-рекрутерів. Які напрями технологій найбільш перспективні на IT-ринку
Рекрутери IT-компанії порадили, на які напрями в IT-галузі слід звернути увагу початківцям, як на найбільш перспективні.
Рекрутери IT-компанії порадили, на які напрями в IT-галузі слід звернути увагу початківцям, як на найбільш перспективні.
Експерти п’ятьох IT-компаній, що працюють на українському та європейському ринках, розповіли в коментарях для DOU, на який стек варто звернути увагу на ринку IT-праці.
No-Code/Low-Code — Gartner і Сатья Наделла (CEO Microsoft) зауважують, що до 2025 року 70% нових застосунків в ентерпрайзі використовуватимуть саме ці технології, говорить Валерія Худякова, Production Head (Enterprise Solutions) в компанії Infopulse.
Напрям Embedded, розробка вбудованого програмного забезпечення, також має великий потенціал для початківців в IT, повідомляє Юлія Шмуля, директорка з рекрутингу GlobalLogic. Крім того, вона відзначає подібну динаміку технології GenAI, генеративного штучного інтелекту. Java та QA залишаються найбільш потрібними напрямами. Також GlobalLogic шукає фахівців для роботи в Automotive (AUTOSAR) та DevOps.
У переліку найбільш потрібних і популярних напрямів, за словами Анни Халімон, директорки з рекрутингу в Ciklum, Python, JavaScript/TypeScript, Java. Окремо вона також відзначила рішення з використанням штучного інтелекту, розробки, спрямовані на вдосконалення інформаційної безпеки, рішення в галузі робототехніки тощо.
Оля Юрга, Recruitment Director в Avenga, не радить обирати щось, що обирають усі, наприклад MQA чи Front-end, тут конкуренція завжди була високою серед новачків. «Якщо ви вже остаточно вирішили, що ІТ — це ваше, обирайте складніші напрями. Так, поріг входу буде вищим, але перспективи можуть бути значно кращими, наприклад у Big Data, Machine Learning, AI тощо», — зазначає рекрутерка.
Олександра Толох, Senior Talent Operations Manager у SoftServe, вважає доречним інвестувати в ґрунтовну технічну освіту — розвиватися в Data Science, Computer Vision, R&D. «Це не швидкий старт для початківця, проте ці напрями є найбільш перспективними. Тому радимо використовувати час кризи для самонавчання, покращення технічних компетенцій. Адже, щойно ситуація стабілізується, такі люди матимуть більше шансів на успішне працевлаштування», — говорить Олександра.