💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоНавколо IT
8 серпня 2024, 14:30
2024-08-08
Айтівець з Норвегії здійснив велотур до України, поєднавши свою подорож зі збором на дрони для ЗСУ
45-річний програміст Вегард Андерсен, житель норвезького Берген, розпочав свій велотур у рідному місті, який пролягав через Данію, Німеччину, Польщу, Словаччину і закінчився в Ужгороді. Подорож тривала 19 днів, під час якої Андерсен подолав 2000 км.
Цьогоріч айтівець планував дістатися байком до Лондона, але його батько Улав Андерсен, який має друзів в Україні, порекомендував синові їхати саме до нашої країни, пише газета «День».
Про Україну раніше Вегард Андерсен знав завдяки видатним українським спортсменам Андрію Шевченку та братам Кличкам. Цікавитися більше став тоді, коли у 2014 році в Україні почалася війна. Він із жахом читав у мас-медіа новини, оскільки його батько в той час перебував в Україні, а після приїзду в Норвегію розповідав йому про нашу країну та показував фотографії з Ужгорода.
Ідея здійснити велосипедний тур із Норвегії до України зародилася в його голові ще 4 роки тому. Він обдумував деталі поїздки, маршрут тощо. Зведений брат Вегарда — лейтенант ЗСУ Олександр — тож програміст вирішив поєднати свою велоподорож із допомогою Україні, оголосивши збір для своїх фоловерів на дрони для української армії.
«Я хочу, щоб якомога більше людей у світі довідалися, що Україна нині відстоює у війні свою свободу й право на існування, тому потребує нашої всебічної підтримки. Саме цій меті я присвятив свою мандрівку й вірю, що невдовзі знову повернуся у вашу чудову мирну країну», — поділився своїми враженнями норвежець.
За добу Андерсен проїздив до 120 кілометрів — на кілометраж впливали погода та місцевість.
Чоловік каже, що, окрім, власне, підтримки України його основний меседж українцям і землякам: «Ніколи не відступайте від своєї мети та слідуйте своїй мрії!».
На українсько-словацькому кордоні велосипедиста-мандрівника зустрічали батько Улав, який дістався до Ужгорода кілька тижнів тому, і його українські друзі.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Атлас зброї: які ПЗРК і ПТРК Україна отримала від Заходу і використовує у війні з росією
Сили ЗСУ активно використовують ПЗРК і ПТРК, щоби протистояти російським окупантам. Ці відносно прості у використанні комплекси дають змогу зупинити просування важкої техніки супротивника. Вони давно добре зарекомендували себе на полях битв, а видів подібних комплексів достатньо.
Розповідаємо про особливості ПЗРК і ПТРК, що є на озброєнні ЗСУ, а також звідки їх нам привезли.