🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Ігор Вишневський Стартап
7 грудня 2024, 15:05
2024-12-07
Айтівці розробили для військових систему шифрування відео Chameleon. Чим вона корисна і у чому її секрет
Українські айтівці розробили систему Chameleon, призначену для шифрування та дешифрування аналогового відеосигналу з метою запобігання його несанкціонованому перегляду.
«Ми з командою розробили новий продукт для порятунку життів наших військових, зустрічайте систему шифрування відео Chameleon! Як ви, можливо, знаєте, аналогове відео з дронів відкрите і, умовно, будь хто з приймачем може дивитись ту ж картинку, що бачить оператор дрона. Коли так визначають нашу точку взльоту, туди летить все, що має ворог», — пояснює на LinkedIn необхідність розроблення цієї системи Senior Project Manager у Kitrum та FPV- волонтер Іван Овчарик.
З його слів, при застосуванні цієї системи шифрування вже ніхто не зможе «підгледіти» картинку, а вона підходить для дронів, наземних систем, ретрансляторів, відеонагляду та багатьох інших технічних засобів.
На сайті Carrier Electronics, де можна замовити систему, пояснюється, що шифратор змінює відеосигнал, роблячи його нерозбірливим без відповідного дешифратора або наземної станції, а дешифратор та наземна станція декодують сигнал, що дозволяє відобразити його на аналоговому моніторі.
Склад системи включає:
шифратор та дешифратор — плати у форм факторі 30×30×7,5 мм з можливістю монтажу на стійки польотного контролера;
наземну станцію — декодер в портативному корпусі з власним джерелом живлення для роботи від акумулятора 2-6S і зручними кнопками керування;
конфігуратор — додатковий пристрій для зміни коду шифрування.
Раніше у Мінцифри заявили, що планують збільшити кількість стартапів в Україні у 15 разів.
У свою чергу, CEO оборонного стартапу з тепловізійними модулями Oko Camera розповів dev.ua про ідею, розробку, гроші та складнощі у його роботі.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі