🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Наталя ХандусенкоСтартап
6 листопада 2024, 14:04
2024-11-06
Американський фонд Green Flag Ventures розкрив плани щодо інвестицій в українські стартапи у 2025 році
Інвестиційний фонд Green Flag Ventures, який заснували минулого року американський підприємець Джастін Зіф та інвесторка Дебора Ферламб, робить інвестиції в українські оборонні стартапи з чеком від $100 000 до близько $1,2 млн. У портфелі фонду вже чотири компанії з України та декілька на розгляді, також вже планують інвестиції на наступний рік.
До кінця 2024 року Green Flag Ventures планував зробити 5–8 інвестицій. Про це в інтерв’ю dev.ua розповіла співзасновниця фонду Дебора Ферламб.
Наразі проінвестували у 4 українські стартапи: виробник систем тактичного зв’язку Himera, розробники систем протидії БПЛА Kara Dag, ШІ-рішення для управління роями безпілотників Swarmer і систем навігації Astra Nav.
До кінця року, можливо, буде ще одна інвестиція. Про це розповів в інтерв’ю Джастін Зіф для Forbes Ukraine.
«Є кілька стартапів, які ми зараз розглядаємо. Два з них викликають особливе захоплення. Перший — рішення для покращення управління на полі бою, другий — апаратний продукт для протидії РЕБ. Він працює в інший спосіб, ніж Kara Dag. Не можу розказати детальніше, щоб не видати назву. Ми ще не прийняли остаточне рішення», — сказав Джастін Зіф.
Загалом, з моменту запуску у жовтні 2023 року фонд отримав 300-400 заявок від стартапів на інвестиції.
Найбільший напрям інвестицій Green Flag Ventures — dual-use проєкти, тобто військове та цивільне застосування.
За словами Джастіна Зіфа, до кінця першого кварталу 2025-го Green Flag Ventures збере половину чи навіть 75% запланованих коштів у фонд.
«Інвестувати ще у 5–6 компаній у першій половині року буде цілком реально», — зазначив Джастін Зіф про плани на 2025 рік.
Він додав, що мандат фонду передбачає приблизно 18–25 компаній. Також зберігають 30% капіталу для вторинних інвестицій в наявні портфельні компанії.
«У нас є вікно для розподілу капіталу на чотири роки, зараз лише перший рік. Ми не поспішаємо, але й не стримуємося, якщо бачимо можливості для інвестування», — сказав інвестор.
Black box на пів року, донати як інвестиція в безпеку та крипта. Як айтішники витрачають гроші та у що інвестують
Зарплата працівників сфери IT в Україні — одна з найвищих. І саме вони є істотним джерелом допомоги армії та підтримки української економіки. Під час війни айтішники змінюють свої фінансові звички й замість інвестицій та відкладень часто донатять кошти на ЗСУ та волонтерські ініціативи.
dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують, скільки донатять та чи відкладають на чорний день.
Сьогоднішні герої — працівники IT-компаній Universe, Innovecs та PariMatch Tech.