UPD. Військовозобов’язаним анулюватимуть відстрочки від призову у разі виявлення фактів необгрунтованого бронювання — ЗМІ
Президент Володимир Зеленський обурився великою кількістю заброньованих.
Президент Володимир Зеленський обурився великою кількістю заброньованих.
Військовозобов’язаним анулюватимуть відстрочки від призову у разі виявлення фактів необгрунтованого бронювання, пише The Page з посиланням на відповідний витяг з протоколу, який опинився в розпорядженні редакції.
Згідно з документом, Мінекономіки разом із Міноборони та іншими органами вирішили підготувати та внести зміни щодо бронювання працівників.
Можливість надалі визначати критичні підприємства та громадські організації поки залишиться у міністерств, але буде зупинене для інших суб’єктів.
Таким чином Мінекономіки разом з Міноборони доручається підготувати та внести на чергове засідання Уряду проєкт рішення Кабміну, в якому буде передбачено порядок перевірки обгрунтованості прийнятих центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами, обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціям) рішень про визначення підприємств, установ та організацій критично важливими, а також перегляду таких рішень.
Обласним адміністраціям та КМДА доручено включити до комісій з визначення критично важливих підприємств керівників обласних ТЦК чи їх заступників, а також до 15 листопада за участі ТЦК провести аудит прийнятих рішень.
UPD.
Достовірність тексту документа The Page підтвердили джерела видання «Економічна правда» в уряді.
Видання додає, що президент України Володимир Зеленський обурився бронюванням 1,5 млн осіб, тому уряд до 15 листопада 2024 року призупинив дію деяких положень щодо визначення критично важливих підприємств.
«Президент був на нараді. Обурювався, що забронювали 1,5 мільйона», — пояснив співрозмовник «ЕП» причину ухвалення відповідного рішення.
До 15 листопада планується провести аудит рішень про визначення критично важливих підприємств та організацій, а Мінекономіки має проаналізувати результати й до 20 листопада поінформувати Кабінет Міністрів.
Мінекономіки разом з Міноборони мають підготувати та презентувати уряду проєкт у якому, зокрема, передбачено розробка рішення щодо перевірки обґрунтованості бронювання військовозобов’язаних та можливого скасування відстрочки від призову в разі виявлення необґрунтованих випадків.
Центральним органам виконавчої влади, обласним адміністраціям та іншим державним органам рекомендовано утриматися від прийняття рішень про визначення таких підприємств до врегулювання цього питання.