🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Ігор Вишневський Гроші
8 грудня 2024, 10:12
2024-12-08
Банки хочуть ще раз зменшити суму онлайн-переказів для українців: не лише між картками, а й на IBAN. До якої межі і коли це планують зробити
Українські банки розглядають можливість запровадити обмеження на переказ коштів до 100 000 грн на місяць, і такий ліміт може стосуватися не лише переказів з картки на картку, а й переведення коштів на IBAN.
Кілька учасників банківського ринку повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» про те, що вже наступного тижня вони можуть підписати спільний меморандум про запровадження уніфікованих підходів до належної перевірки клієнтів і моніторингу фінансових операцій за їх рахунками.
У документі планується передбачити поетапне зниження місячного ліміту операцій, після перевищення якого за відсутності підтверджених доходів буде проводитися посилений фінмоніторинг.
Зі слів одного зі співрозмовників агентства, спочатку може бути запроваджено ліміт 150 000 грн на місяць із 1 січня 2025 року (включно з IBAN), а з 1 липня його буде знижено до 100 тис. грн на місяць.
Співрозмовники зазначили, що обидві банківські асоціації — НАБУ та АУБ — беруть участь у цій ініціативі, вже близько половини банків попередньо її схвалили.
Як ми повідомляли, НБУ з 1 жовтня 2024 року встановив ліміт у 150 тис. грн на місяць для переказів фізичних осіб із картки на картку (P2P, person-to-person). Однак операції за реквізитами IBAN поки не обмежуються.
При цьому за інформацією НБУ, 98% клієнтів банків здійснюють щомісячні перекази, які не перевищують зазначеної суми.
Окрім того, з 10 вересня НБУ ввів ліміти на використання валютних карток за кордоном: на які товари діють обмеження у 100 000 грн.
ФОП для айтішника: преміум-картки, 0 комісії та знижки на подорожі. У якому банку краще відкрити рахунок
Більшість IT-фахівців в Україні працевлаштовані як фізособа-підприємець 3-ї групи. Для цього необхідно мати банківський рахунок на свій ФОП.
Банки зацікавлені в айтішниках — це платоспроможні клієнти з постійним доходом. Їм пропонують спеціальні тарифні пакети з різними плюшками. Dev.ua зібрав топ-5 тарифів для IT-підприємців у великих банках України.