Марія БровінськаСтартап
6 лютого 2023, 13:31
2023-02-06
Bavovna, система реєстрації сонячних станцій і допомога пожежникам: які інженерні рішення створюють українські студенти
IT-компанія GlobalLogic створила ініціативу «IT Pet Project Student Competition», в її межах студенти продемонстрували власні розробки корисних програм та додатків.
IT-компанія GlobalLogic створила ініціативу «IT Pet Project Student Competition», в її межах студенти продемонстрували власні розробки корисних програм та додатків.
Серед проєктів — рішення для сонячної енергетики та допомоги ЗСУ. Молодь розробляє проєкти, що допомагають відстежувати показники здоров’я, автоматизувати роботу на великих виробництвах, зручно слідкувати за розкладом в університеті та навіть боротися з російськими окупантами.
Автори найкращих розробок отримали сучасні ноутбуки.
«Студентські проєкти показали, що навіть впродовж воєнного стану в Україні молоді ІТ-таланти здатні не тільки вчитися, а й працювати над власними задумками й створювати комплексні та працюючі ІТ-продукти. Вважаю, що це велика заслуга сучасної університетської освіти та викладачів, які прагнуть давати студентам актуальні знання», — зазначає спеціалістка з навчання та розвитку GlobalLogic Світлана Шаповал-Охович.
Ось деякі з них.
Мобільний Android-додаток для коригування польоту снарядів «Bavovna» від Єгора Гашкодьора з Сумського державного університету. «Наші захисники активно використовують дрони для скидання снарядів на ворога. Мій мобільний додаток дозволяє порахувати знесення снарядів вітром під час скидання. Знаючи знесення, оператор дрона задає його, і після скидання снаряд влучає прямо в ціль. Це підвищує ефективність та економить боєзапас», — розповідає він.
Java-застосунок з прогнозуванням «Система реєстрації сонячних електростанцій» від Павла Драбчука з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. «Проєкт допомагає в реєстрації сонячних електростанцій та зберіганні даних про генерацію електроенергії. Також розробка допомагає прогнозувати кількість згенерованої електроенергії, що дає змогу подати більш точні дані до відповідних установ та уникнути штрафів», — зазначає розробник.
Навчальний візуалізатор в 3D «Симулятор пожежного рятувальника» від Віталія Яковчука з Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. »Симулятор пожежного рятувальника дає змогу в форматі гри від першої особи виконати усі функції пожежного, пройти всі етапи від виявлення надзвичайної ситуації до її ліквідації. Симулятор дозволяє користувачу робити помилки, які в реальному житті неприпустимі, моделювати надзвичайні ситуації, максимально наближені обставини до реальних, де кожна хвилина часу може коштувати життя», — каже хлопець.
Про GlobalLogic Education
Globallogic Education — це навчальна платформа, яка об’єднує IT-спеціалістів з різним досвідом, серед яких як молоді спеціалісти, що лише починають кар’єру, так і досвідчені інженерні таланти.
Globallogic Education розвиває експертизи в тому числі всередині компанії через обміндосвідом, освітні програми та заохочення розвитку фахівців GlobalLogic. З 2019 року група компаній інвестувала понад $6 млн у професійний розвиток і підвищення кваліфікації місцевих фахівців у регіоні Центральної та Східної Європи.Значна частина цих вкладень припадає на інженерні таланти саме в Україні.Про компанію GlobalLogic
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)