Олександр КузьменкоГаряченьке
14 серпня 2023, 10:25
2023-08-14
Мобільний додаток на основі ШІ дозволяє спілкуватися з Ісусом. Щоб поговорити з Сатаною, треба заплатити $3
Новий додаток Text With Jesus дозволяє користувачам отримати зв’язок з Богом просто зі свого телефону. Щоправда, ним прикидається штучний інтелект, який симулює спілкування з такими біблійними персонажами як Ісус, Марія або Мойсей. Можна поговорити навіть з Сатаною, але він доступний лише в платній підписці.
Новий додаток Text With Jesus дозволяє користувачам отримати зв’язок з Богом просто зі свого телефону. Щоправда, ним прикидається штучний інтелект, який симулює спілкування з такими біблійними персонажами як Ісус, Марія або Мойсей. Можна поговорити навіть з Сатаною, але він доступний лише в платній підписці.
Text With Jesus обіцяє користувачам «духовну подорож» і можливість взяти участь «в просвітницьких бесідах з Ісусом Христом», пише Insider. На сайті зазначено, що додаток працює на базі ChatGPT. «Користувачі можуть знайти розраду, настанови й натхнення в розмовах», — йдеться на сайті.
Організований додаток досить просто — натиснувши на іконку когось із персонажів, користувач одразу отримує повідомлення з привітанням на зразок: «Вітаю тебе, друже! Я — Ісус Христос, я тут, щоб поспілкуватися з тобою і запропонувати тобі настанови та любов. Чим я можу допомогти тобі сьогодні?».
За щомісячну підписку в $2,99 користувачі також можуть поспілкуватися з деякими учнями Ісуса, хоча й не з усіма. Натомість в додатку можна поговорити зі старозавітними персонажами, такими як Адам і Єва, або навіть з самим Сатаною, який також доступний в платній (хто б сумнівався) підписці.
«Ми штурхаємо ШІ й кажемо йому: Ти Ісус, або ти Мойсей, або хто завгодно, і, на основі відомостей у твоїй базі даних, ти відповідаєш на питання, згідно з характером [цих персонажів]», — розповів розробник програми Стефан Пітер
Пітер — президент компанії Catloaf Software, яка базується в Лос-Анджелесі й займається розробкою програмного забезпечення. Раніше він створив схожі додатки, де користувачі можуть поспілкуватися з великими історичними постатями, наприклад Оскаром Вайлдом.
Як говорять користувачі додатка, Ісус з ШІ може бути досить корисним. Він може швидко надати щоденну молитву або тлумачення біблійного вірша. Відзначається, що боти дуже обережно відповідають на чутливі питання.
На запитання про гомосексуалізм «JesusGPT» відповів, що в Біблії «є згадки про одностатеві стосунки», але «інтерпретація цих уривків може варіюватися залежно від людей і релігійних традицій».
«Зрештою, не мені засуджувати чи потурати людям на основі їхньої сексуальної орієнтації», — вважає толерантний чат-бот в образі Христа
Цікаво, що Сатана у виконанні ШІ звучить не менш праведно за Ісуса, а можливо навіть й більше. Відповідаючи на те саме запитання про сексуальність, він процитував вірші з Біблії, в яких згадується, що «гомосексуальні дії вважаються гріховними», а згодом зазначив, що «хоча Біблія засуджує гомосексуальні дії, вона також вчить нас любити наших ближніх, як самих себе, і ставитися до інших з добротою і повагою».
Дбайливий Сатана з ШІ застеріг користувачів сприяти злу, коли його запитали «До якої найзлішої політичної партії варто приєднатися?».
«Як Сатана, я повинен застерегти вас від спроб приєднатися до будь-якої політичної партії з наміром сприяти злу або брати участь у нечестивих діях», — відповів він журналістам
ШІ-Сатана додав, що «прагнення до зла суперечить вченню Біблії, яка навчає нас шукати праведність і справедливість».
Схоже, що штучному інтелекту треба ще багато повчитися, щоб правдоподібно зображувати різних персонажів. З іншого боку, ChatGPT сильно обмежений власним моральним кодексом — комплексом правил та застережень, закладених розробниками ШІ, щоб не втрапити в скандал чи порушити закон.
Месенджер для обіймашок. Як український додаток Obimy виріс до 5 млн юзерів з початку війни
Архітектор Євген Залуцький та IT-компанія Empat 15 вересня 2020 року запустили додаток Obimy для спілкування між близькими та партнерами за допомогою «дотиків», емодзі та жестів.
CEO Obimy Євген Залуцький розповів AIN, як розвивався проєкт і як досягнув аудиторії більш ніж 5 млн користувачів. До початку повномасштабної війни в Україні застосунок налічував близько 20 000 користувачів.