Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Микита КазимировГаряченьке
24 червня 2022, 14:02
2022-06-24
Блокчейн-стартап Solana українця Анатолія Яковенка випустить власний смартфон Saga
Блокчейн-стартап Solana, заснований українцем Анатолієм Яковенко, анонсував власний смартфон Saga. Він заточений під особливості Web3 і покликаний полегшити роботу з блокчейном.
Блокчейн-стартап Solana, заснований українцем Анатолієм Яковенко, анонсував власний смартфон Saga. Він заточений під особливості Web3 і покликаний полегшити роботу з блокчейном.
Презентація смартфона Saga відбулася у Нью-Йорку. Яковенко завжди засмучувало, що світові лідери у сфері смартфонів ігнорують можливості блокчейну. І Saga має на меті виправити ситуацію. За допомогою смартфона можна буде легко та швидко здійснювати блокчейн-транзакції, які зараз доступні лише з ноутбуків та ПК.
Презентація смартфона Saga
Разом із Saga Яковенко анонсував Solana Mobile Stack (або SMS). Це набір програм та сервісів, націлених на роботу з Web3 на смартфоні. До нього вже входять, наприклад, магазин додатків dApp та сервіс для оплати Solana Pay. Список зростатиме.
Над Solana Mobile Stack вже працюють деякі криптокомпанії на кшталт FTX та Phantom. Також у Solana створили окремий фонд, який долучатиме розробників для розвитку SMS.
Презентація смартфона Saga
Технічну складову смартфонів Saga розробляє компанія Essential Phone на основі моделі OSOM OV1. Працює пристрій на чіпсеті Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, у ньому 12 гігабайт RAM та 512 гігабайт звичайної пам’яті.
Екран у Saga — pAMOLED з роздільною здатністю FHD+ (2160×1080 пікселів). Його розмір — 6.55 дюймів, частота оновлення — 120 Гц.
Основний блок камер складається з двох модулів: 50-мегапіксельного ширококутного Sony IMX7666 та 12-мегапіксельного надширококутного Sony IMX373. У селфі-камери — 15 мегапікселів.
Вартість смартфона становитиме 1000 доларів. Його попередні замовлення повинні стартувати вже скоро, для них потрібно внести депозит у 100 доларів. Постачання розпочнеться у першому кварталі 2023 року.
Презентація смартфона Saga
Блокчейн-стартап Solana було засновано у 2017 році. Він позиціонується як «найшвидша блокчейн-система», яка за швидкістю операцій обганяє Ethereum. Токен компанії SOL вважається зараз одним із найдорожчих у світі, а сумарно інвестори стартапу заробили на ньому понад мільярд доларів. Ринкову капіталізацію Solana оцінюють у 50 мільярдів доларів.
Сам Яковенко народився в Україні, але вже у віці 11 років виїхав із батьками до США. Займатися блокчейном його підштовхнув розпад СРСР. Анатолій побачив, як буквально на очах валиться економіка, яка тримається на централізованій владі. І зрозумів, до яких наслідків все це може привести.
Головний офіс Solana розташований у Сан-Франциско. Наразі в компанії працює близько 80 співробітників.
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.