💰 Хочеш вільно розраховуватись криптою? Trustee Plus - криптогаманець і платіжна картка 💳👉
Марія БровінськаГроші
8 жовтня 2024, 08:17
2024-10-08
«У мене виникають такі самі питання, як і в Конотопського. Аргумент державних діячів, що гроші потрібні „тут і зараз“ я взагалі не розумію». Засновник Netpeak Group жорстко висловився про плани уряду щодо підвищення податків
Засновник групи IT-компаній Netpeak Group, член Ради з питань підтримки підприємництва при Президентові України Артем Бородюк слідом за фаундером і головою наглядової ради IT-компанії Ajax Systems Олександром Конотопським висловився щодо планів уряду підвищити податки для бізнесу.
Він порівняв владу та правила корпоративного управління.
«Щотижня ми бачимо новини про викриття схем з відмивання грошей і фотографіями з мільйонами доларів кешем. Гроші є, але вони ходять у сірій зоні. Уявімо, що до мене, як до власника компанії, приходить CEO разом з фіндиром. Останній пояснює проблему. CEO (якщо провести паралель, то глава уряду) пропонує варіанти підвищення ефективності витрат чи їхньої оптимізації. Аргумент державних діячів, що гроші потрібні „тут і зараз“ я взагалі не розумію. А де був фіндиректор і CEO компанії на початку року? На початку літа? Чому все відбувається в авральному порядку?», — зазначив Бородатюк.
На його думку, нормально, коли фінансовий директор приходить до CEO і говорить про нестачу грошей через певні форс-мажорні обставини. У країні війна, таке може трапитись. «Але той самий фіндиректор водночас має сам запропонувати перегляд бюджету: скоротити видатки; перевірити доцільність та ефективність чинних витрат; змінити план бюджету загалом», — зазначив підприємець у коментарі Forbes.
У Бородатюка, переконує бізнесмен, виникають такі самі питання, як і в Олександра Конотопського.
«Хочу, щоб адміністрація держави зробила максимум зі свого боку, щоб уникнути підвищення податків. Бо це велика проблема для економіки, яка і без того перебуває не в найкращому стані. Зараз „фінансове крило адміністрації“ обирає найпростіший шлях — взяти більше грошей з тих, хто і так їх платить. Це — нормальне рішення, коли ми зробили все можливе, щоб знайти гроші. Але я цього не бачу, що це відбулося», — зауважив Бородатюк.
Нагадаємо, нещодавно Конотопський розкритикував ряд рішень держави щодо податкових змін в Україні.
До цього співзасновник monobank Олег Гороховсбкий заявив, що бізнес програв битву з владою через плани підвищення податків.
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Які податки платять за кордоном айтішники з України, змінюючи податкове резидентство. Приклади Польщі, Швеції, Литви та Хорватії
Після закінчення 6 місяців безвізового перебування в Європі релоковані IT-спеціалісти, які здебільшого не оформляли посвідку на проживання в іншій країні, або ж навіть із нею, мають змінити податкове резидентство та платити податки в країні перебування (тільки Польща зробила виняток для України за бажанням). Звісно, компанії, що мають офіси за кордоном, оформлюють працівників у свої підрозділи там. А інші? Ми запитали про це айтішників. Кілька IT-спеціалістів розповіли, які податки платять у різних країнах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі