Боротьба з інфляцією. НБУ підвищив облікову ставку з 10% до 25%
Таке рішення прийняли з метою захисту гривневих доходів та заощаджень громадян.
Таке рішення прийняли з метою захисту гривневих доходів та заощаджень громадян.
Таке рішення прийняли з метою захисту гривневих доходів та заощаджень громадян.
НБУ підвищив облікову ставку до 25% після 3-х місяців її фіксації на рівні 10%.
Це рішення стало відповіддю регулятора на прискорення інфляції майже до 17% та тенденцію на перетік гривневих активів у валюту.
В НБУ зазначають, що прийняли таке рішення з метою «захисту гривневих доходів та заощаджень громадян, збільшення привабливості гривневих активів, зниження тиску на валютному ринку та збільшення спроможності Нацбанку стримувати інфляційні процеси під час війни». Як зазначив голова НБУ Кирило Шевченко під час брифінгу, ситуація потребує повернення до ринкових засад управління фінансовою системою.
Через нестійкі девальваційні очікування громадян і бізнесу НБУ у травні наростив інтервенції на валютному ринку до $3,4 млрд з $2 млрд у середньому за місяць у березні-квітні.
«За відсутності істотного підвищення дохідності гривневих активів продовжиться швидке виснаження міжнародних резервів та накопичення дисбалансів в економіці», — сказано у повідомленні НБУ.
У квітні інфляція прискорилася до 16,4% у річному вимірі, у тому числі базова інфляція — до 13% р/р. Попри поступове відновлення економіки, тенденція прискорення інфляції зберігатиметься в найближчі місяці, зазначають у Нацбанку.
Також НБУ вирішив розширити коридор ставок за кредитами рефінансування банкам: вона дорівнюватиме обліковій ставці плюс 2 відсоткових пункти. Формула для депозитних сертифікатів — облікова ставка мінус 2 в. п.