Робота із зображеннями — найпростіші та найкращі інструменти 🖼
Марія БровінськаВійна
31 липня 2022, 14:57
2022-07-31
UPD. В Україні планують удосконалити процедуру бронювання айтішників. Як це працюватиме: роз'яснення Мінцифри
(Новину доповнено роз’ясненням Мінцифри)
В Україні готують нову «user-friendly» процедуру бронювання ІТ-спеціалістів на базі «Дії», тривалість якої скоротиться до одного тижня. Про це йдеться в постматеріалах заходу ITU Public talks, що пройшов 27 липня в Івано-Франківську.
В Україні готують нову «user-friendly» процедуру бронювання ІТ-спеціалістів на базі «Дії», тривалість якої скоротиться до одного тижня. Про це йдеться в постматеріалах заходу ITU Public talks, що пройшов 27 липня в Івано-Франківську.
Ось найголовніші тези заходу:
Процес бронювання айтішників хочуть скоротити до тижня й перенести його на базу «Дії».
Скоротити тривалість процедури вдасться завдяки автоматизації процесів перевірки документів. Наразі тривають обговорення нововведень.
У процесі адаптації процедури під властивості ІТ-індустрії Міністерству майже вдалося відійти від мобілізаційного завдання.
«Я сподіваюся, що орієнтовно за два тижні буде прийнята нова постанова з новим порядком, де буде зазначено, що бронювання — це не тільки для тих компаній, які мають мобілізаційні завдання, а й для тих, які працюють, платять податки, продовжують отримувати валютну виручку. Не всі здатні й не всі повинні воювати. Ми розуміємо, що далеко не кожен айтівець займається кіберзахистом, кібератаками. Це питання ми опрацьовуємо спільно з Мінекономіки й Міноборони майже три місяці. І зараз я бачу світло в кінці тунелю», — цитує слова керівниці проєктного офісу «Дія City» Наталі Денікеєвої DOU.
Питання бронювання ФОПів поки залишається відкритим і без перспективи вирішення найближчим часом.
«Ми розуміємо, що величезна кількість спеціалістів є ФОПами, але, згідно з чинним законодавством України, ФОПи не можуть бути заброньовані. Це може бути аргументом для працівників щодо вступу в „Дія City“ і підписання гіг-контракту», — додала Наталя Денікеєва.
ДОПОВНЕНО 14:57. «Процес спрощення процедури бронювання наразі в стадії розробки та узгодження з іншими профільними міністерствами, що приймають в ньому активну участь. Будь-які терміни та інструменти, що можуть бути використані для оптимізації та автоматизації процесу, розглядаються як опція. Найближчим часом буде обрано оптимальний варіант, закріплено на законодавчому рівні та презентовано широкому загалу», — повідомили dev.ua у відомстві.
За даними Мінцифри, наразі заброньовано майже 2 000 айтішників. Хоча, за словами Денікеєвої, заявок від початку війни було близько 20 000.
Керівниця проєктного офісу «Дія City» наголосила: її команда не приймає рішення щодо бронювання айтівців. Вони лише первинно перевіряють документи від компанії, а потім передають їх до Міноборони й Мінекономіки. Ця процедура наразі триває близько трьох тижнів, хоча спочатку терміни були довшими.
Нагадаємо, резидентство в «Дія City» не впливає й не впливатиме на процес бронювання айтівців, запевнила Денікеєва.
Можливості для українізації, польська «Дія.пл» і державні гранти. 10 ключових тез з інтерв'ю Мстислава Баніка
Керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік розповів в інтерв’ю «Новинам.LIVE» про нові послуги в застосунку «Дія», роботу IT-армії та можливостях для українізації.
Ми обрали найцікавіше з його розповіді про те, що змінилося та як працюють ці сервіси під час війни.
«А жінок чому випустили? Несправедливо». Айтішники - про заклик секретаря РНБО не ховатися за жіночими спідницями у відповідь на петицію про виїзд чоловіків
Нещодавно у РНБО відреагували на петиції про дозвіл виїжджати чоловікам з України. Таких петицій було вже три, і остання набрала необхідну кількість голосів для розгляду президентом.
Коментар прихований за порушення правил коментування.