Марія БровінськаРобота
8 листопада 2023, 15:29
2023-11-08
«Деякі клієнти просять показати, у кого з команди є ризик бути мобілізованим». В Odesa IT Family розповіли, що заважає роботодавцям бронювати айтівців і чи можна обдурити систему
Голова правління Odesa IT Family Максим Бастіон назвав чинники, які блокують можливість бронювання IT-фахівців.
Голова правління Odesa IT Family Максим Бастіон назвав чинники, які блокують можливість бронювання IT-фахівців.
За словами голови правління спілки, не всі клієнти, але деякі з них просять показати, у кого з команди є ризик бути мобілізованим. «Якщо серед таких є ключові фахівці, їх можуть просити замінити на інших — у найкращому випадку на тих, хто не підпадає під мобілізацію, або на тих, хто взагалі не в Україні, щоб замовники почували себе впевненими», — каже Бастіон.
За його словами, нині процедура бронювання в Україні для айтівців не працює.
«Коли ми говоримо про бронювання, то завжди є дилема, що врятувати — Україну чи економіку? Мертвій країні економіка вже не допоможе. Але якщо зараз ніяк не дивитися на економіку, то на те, щоб її відновити, потрібні будуть десятиріччя», — зазначає Максим.
Він додає, що нова система бронювання виглядає на порядок легшою, оперативнішою та відкритішою за стару недосконалу, але критерії для бронювання персоналу є наразі основною проблемою.
«Мінімальний вік бронювання, наявність документів військовозобов’язаних і недефіцитної військово-облікової спеціальності (ВОС) — усе це стає тим блокером, через який бронювання дійсно критичного персоналу внеможливлюється. Наприклад: більшість ІТ-фахівців мають спеціальності звʼязку, які є дефіцитними», — пояснює керівник одеської спільноти айтівців.
Обійти це обмеження, за його словами, можна тільки призначивши такого спеціаліста на посаду директора, або заступника директора підприємства.
Окрім цього, обмеження в можливості бронювання лише 50% від загальної кількості військовозобовʼязаних на підприємстві автоматично ставить під ризик інші 50% персоналу, каже Бастіон.
Він зауважує, що така система негативно впливає на ринок в цілому і рішення замовників щодо співпраці з Україною.
«Якщо клієнта не переконати, що в нашій країні його бізнесу буде безпечно, то завтра цей бізнес може почати шукати інших постачальників в інших країнах», — говорить максим.
Голова Odesa IT Family про пошук клієнтів IT-компаній: «Будь-який продаж зараз промивається як золото. Запитів багато, але процент контрактів з них значно менший, ніж раніше»