🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоСтартап
2 грудня 2024, 15:53
2024-12-02
Стартап CheckEye, який використовує ШІ для скринінгу хвороб, став першим представником України, який переміг на EIT Health InnoStars Awards
Українська команда вперше стала переможцем престижної міжнародної премії EIT Health InnoStars Awards. Нагороду здобув стартап CheckEye, який допомогає виявляти захворювання за допомогою штучного інтелекту.
«Ця перемога символізує нову еру для української медтех галузі, підкреслюючи здатність українських команд створювати проривні технології, які не лише змінюють підхід до охорони здоров’я, але й визначають її майбутнє на світовій арені», — йдеться в повідомленні стартапу в пресрелізі.
CheckEye, заснований у 2022 році, використовує штучний інтелект для масового скринінгу хронічних захворювань. Платформа поєднує досвід українських практикуючих лікарів і видатних науковців Інституту ім. В. П. Філатова з технологіями для точності й масштабності аналізу.
«Два роки впровадження інновацій в умовах повномасштабної війни довели свою ефективність в Україні та отримали визнання Європою. Ця перемога відкриває можливості для масштабування нашого досвіду на країни ЄС і весь світ», — зазначив Кирило Гончарук, засновник і генеральний директор CheckEye, який презентував стартап у фіналі на головній сцені в Будапешті.
Він додав, що радий, що європейська спільнота «визнає важливість і своєчасність таких інновацій», які пропонує CheckEye.
Нещодавно програма EIT Jumpstarter назвала український стартап, який переміг у категорії Rebuild Ukraine. Усього в шортлист потрапили 10 стартапів з України, які були номіновані в категоріях EIT RawMaterials, New European Bauhaus, EIT Urban Mobility та Rebuild Ukraine.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)