🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаРобота
25 вересня 2023, 08:20
2023-09-25
«За новою процедурою за 4 тижні вдалося забронювати 10 колег без будь-яких ускладнень». VP HR Ciklum про бронювання, мобілізацію, гіг-контракти та адаптацію ветеранів
Серед найнагальніших проблем українських айтівців без сумніву — бронювання від мобілізації, власне призов айтівців на військову службу, адаптація ветеранів, що повернулися з війни та ймовірно, забезпечення безперервної роботи команд узимку, коли прогнозують блекаути та удари росії по українській інфраструктурі.
Про усе це dev.ua поговорив із Надією Чалою, Vice President Human Resources в Ciklum. Спойлер — компанія активно підтримує воїнів-сіклумерів та їхні родини, готує масштабні програми для адаптації демобілізованих захисників та готується до повторного відкриття мініхабів у відносно безпечних регіонах України. Більше — у тексті.
Ми подавалися на бронювання у квітні за новою процедурою. За орієнтовно чотири тижні вдалося забронювати десять колег без будь-яких ускладнень. Їхні бронювання досі актуальні. Оскільки бронювати станом на зараз можна лише штатних співробітників, то масштабувати цей процес складно.
На кожному проєкті є критичні фахівці, які визначають його успіх. Тому бронювання критичного персоналу дещо зняло б напругу клієнтів і дало можливість почуватися більш впевнено компанії. Цілком можна поставити себе на місце клієнта і зрозуміти його біль: заміна члена команди — це завжди фінансові втрати, незалежно від того, пішов він чи вона на фронт або в іншу компанію.
Про імунітет айтівцям та оновлення даних в ТЦК
Ініціативна група, сформована IT Ukraine, пропонувала надати імунітет тим фахівцям, які подаються на бронювання та чекають відповіді. Чи вдалося їм цього досягти, краще запитати в Асоціації.
У перші дні повномасштабного вторгнення наші колеги йшли до ТЦК та оновлювали свої дані, бо прагнули долучитися до ЗСУ та ТРО. Суттєва частка наших мобілізованих колег перебуває на службі ще з моменту повномасштабного вторгнення. Це було свідоме та важливе рішення для багатьох із них.
Станом на зараз 56 сіклумерів мобілізовано. Згідно з політикою, щомісяця компанія надає фінансову підтримку мобілізованим співробітникам. За ними зберігаються робочі місця і можливість будь-коли повернутися до роботи. Крім того, компанія фінансує медичне страхування для мобілізованих сіклумерів: під час відпусток чи за потреби колеги можуть ним скористатися.
Про «єБронювання»
Прагнення держави цифрувати військовий облік цілком зрозуміле: це забезпечить прозорість процесів, надійність даних і можливість зважено та швидко ухвалювати поінформовані рішення. Нам не пропонували долучитися до подібних проєктів у будь-якому форматі. Утім, сервіс «єБронювання» може суттєво вплинути на швидкість бронювання фахівців, зменшити навантаження на державні органи, які зараз залучені в процесі, а також допомогти уникнути випадкових помилок у процесі бронювань.
Про втрати
Ми підтримуємо родини загиблих колег. Компанія виплачувала фінансову допомогу родинам загиблих, колеги додатково робили благодійний збір. На роковини загибелі нашого колеги, у якого залишилася зовсім маленька дитина, Ciklum додатково перерахував кошти, щоб підтримати його рідних.
Про визнання Ciklum критичним підприємством
Є перелік критеріїв, яким повинен відповідати бізнес для визнання його критичним. Ciklum задовольнив цим вимогам, тому орієнтовно через місяць після подачі документів ми отримали підтвердження статусу критичного для функціонування економіки підприємства.
Про адаптацію ветеранів
7 наших колег демобілізувалися. Вони повернулися до роботи в компанії й продовжують працювати. Ветеранам доступна розширена опція нашої програми з підтримки ментального здоровʼя, у межах якої вони можуть звернутися до військового психолога з відповідною експертизою або психотерапевта для реабілітації. Також ми збільшили кількість доступних ветеранам консультацій так, щоб вони мали змогу користуватися послугами психологів протягом усього календарного року. Спеціально для ветеранів діє опція використання додаткового грошового ліміту на лікування випадків, які зазвичай не покриваються медичним страхуванням.
Крім цього, працюємо над покращенням облаштування наших офісів у всіх локаціях в Україні, щоб створити найбільш сприятливі умови для людей з особливими потребами.
Компанія має низку освітніх ініціатив, до яких можуть долучатися ветерани. У Ciklum широкий спектр внутрішніх навчальних програм, вебінарів, мітапів. Центри експертизи СоЕ (Centers of Excellence) всередині компанії пропонують менторство та допомогу у професійному зростанні колег. Кожен колега отримує ліцензію Udemy Business із доступом до 22 000+ навчальних продуктів.
Також Ciklum долучився до створення кількох навчальних програм спільно з онлайн-платформами Prometheus та «Дія.Освіта», які доступні ветеранам та військовослужбовцям незалежно від того, чи працюють вони в компанії. Маємо досвід залучення «Ветеран.Хабу» до поширення інформації щодо наявних вакансій і будемо раді бачити ветеранів серед наших колег.
Додатково ми організовуємо зустрічі із зовнішніми експертами: вони розповідають про те, як справлятися зі страхами й тривогою, повертатися до цивільного життя після стресових періодів і загалом налагоджувати психоемоційний стан.
Серед інших тем, які важливі не лише в контексті ветеранів, — взаємодія з колегами у непродуктивних психологічних станах, ідентифікація ознак ПТСР тощо.
Про виїзд за кордон і роботу в Україні
Завдяки зусиллям ІТ Асоціації та Міністерству цифрової трансформації був відпрацьований механізм отримання дозволів на тимчасовий виїзд. Звичайно, йдеться про кілька людей на квартал і тривалість поїздок до 14 днів. Утім, це вже допомагає: ключові спеціалісти можуть подорожувати до клієнтів, брати участь в масштабних індустріальних подіях, бути присутніми на важливих зустрічах. Ми користуємося цим механізмом і вдячні за його існування.
Про повернення працівників з-за кордону
Ще до початку повномасштабного вторгнення ми активували наш ВСР-план, оскільки вбачали реальний ризик для наших колег та бізнесу. Тому закликали сіклумерів релокуватися західніше чи в інші країни й підтримували їх у цьому фінансово. Завдяки цьому суттєва кількість нашої команди на початку повномасштабного вторгнення перебувала або на заході країни, або за кордоном.
Певну кількість колег ми локалізували: перевели на контракти в країнах їхнього перебування, щоб уникнути колізій з оподаткуванням і трудовим законодавством.
Про гіг-контракти та переваги «Дія.City»
«Дія.Сity», безсумнівно, давно назріле і потрібне галузі рішення. Його головна перевага — чіткі та передбачувані умови роботи галузі на тривалий час. Для інвесторів і закордонних замовників — це зрозуміліша модель взаємодії з розробниками. Крім того, він фіксує пільгові ставки оподаткування для резидентів «Дія.Сity», забезпечує соціальні гарантії гіг-контракторам, дає компанії можливість обирати між кількома прозорими моделями співпраці зі спеціалістами. Як усе нове, ініціатива викликала чимало питань і навіть побоювань в ІТ-фахівців.
Але від початку війни бачимо, як трансформується суспільний договір — рівень довіри до держави суттєво зріс. Ми свідомо не форсували перехід колег на гіг-контракти, даючи їм час ознайомитися з умовами й краще зрозуміти особливості режиму.
Віримо, що до кінця року встигнемо подвоїти кількість гіг-контракторів, але будемо дотримуватися екологічного підходу, без примусу і поспіху.
Про повернення до офісів
Ще за часів ковідної пандемії ми перейшли на формат віддаленої роботи, втім, наші офіси залишалися відкритими — колеги могли працювати звідти за бажання. Звичайно ж, особливої привабливості офіси набули наприкінці осені 2022 року — під час проблем з енергопостачанням вони стали нашими центрами незламності. Там була вода, тепло, електрика, надійний інтернет. Колеги приходили цілими сім’ями, діти підключалися на уроки з переговорок, офіси знову стали центрами тяжіння для фахівців.
Зараз ми бачимо досить стабільну відвідуваність офісів: колеги прагнуть підтримувати зв’язок одне з одним, комусь комфортніше працювати з робочого місця, хтось потрібен для виконання своїх задач в офісі (як, наприклад, ІТ підтримка).
Утім, відвідування офісів залишається індивідуальним рішенням колег.
Про релокейт-2023
Наш ВСР-план довів свою ефективність минулого року. Ми не плануємо масової релокації колег, хіба що виникне ризик наземного наступу для окремих міст чи територій. За інших умов релокація не має сенсу.
У цих мініцентрах будемо забезпечувати їх альтернативними джерелами живлення та зв’язку, для чого маємо необхідне обладнання. Розраховуємо на ефективність нашого ППО, але готові розширити інфраструктуру хабів за першої ж потреби.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)