🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Марія БровінськаУвійти в ІТ
11 серпня 2022, 15:51
2022-08-11
Culver Aviation та Львівська політехніка спільно готуватимуть інженерів БПЛА. Відкривають бакалаврську програму: як туди потрапити
Culver Aviation та Національний університет «Львівська Політехніка» підписали Меморандум про співпрацю. Спеціалісти компанії долучаться до підготовки студентів в рамках нової освітньої програми «Безпілотні літальні апарати», яка цьогоріч прийме перших студентів.
З нового навчального року в Інституті механічної інженерії та транспорту Львівської політехніки на кафедрі нафтогазової інженерії та зварювання стартує новий напрямок навчання — «Безпілотні літальні апарати» за спеціальністю № 134 «Авіаційна та ракетно-космічна техніка». За новою освітньо-професійною програмою буде вестися підготовка за напрямами:
Проєктування та виробництво БПЛА;
Обслуговування та експлуатація БПЛА;
Технології зварювання при виробництві БПЛА.
«Безпілотники — це одна з найбільш інноваційних технологій, яку потребують бізнеси у різних галузях: від агросектору до будівництва та логістики. Україна — помітний гравець на цьому ринку, ми уже виготовляємо достойні дрони і маємо перспективу стати одним з найпомітніших гравців на світовій арені. Разом з тим, індустрія БпЛА відчуває дефіцит кваліфікованих фахівців, тому команда Culver Aviation поділиться усім своїм досвідом, щоб допомогти „Львівській політехніці“ підготувати талановитих українських інженерів», — пояснює Олександр Даниленко, СЕО Culver Aviation.
У рамках меморандуму компанія буде ділитися зі студентами досвідом, запрошувати їх на стажування на виробництво і проводити спеціалізовані курси та тренінги. А також навчатиме студентів управляти дронами — вони зможуть опанувати додаткову професію та отримати сертифікат оператора БпЛА.
«З допомогою Culver Aviation студенти зможуть на практиці поглиблювати знання з інженерії, авіаконструювання та програмування, а ще — отримати додаткові компетенції з дистанційного зондування землі, основ аерофотозйомки, метеорології та геодезії. Ми прагнемо надавати студентам актуальну та прикладну освіту — програма „Безпілотні літальні апарати“ буде саме такою. Також запрошую всіх бажаючих на курси операторів до наших партнерів — „Академії дронів“ на базі технопарку „Flight city 4.0“ при Державній льотній академії у Кропивницькому», — зазначила Олеся Максимович, завідувачка кафедри нафтогазової інженерії та зварювання Інституту механічної інженерії та транспорту НУ «Львівська політехніка».
Як потрапити на курс
Процедура вступу складається з традиційних для абітурієнтів етапів. До 23 серпня потрібно зареєструватися в електронному кабінеті та завантажити документи. При реєстрації слід вказати:
заклад освіти — Національний університет «Львівська політехніка»;
освітній ступінь навчання — Бакалавр;
спеціальність — Авіаційна та ракетно-космічна техніка;
освітня програма — Безпілотні літальні апарати.
До 29 серпня оприлюднять рейтингові списки тих, хто рекомендований до зарахування за держзамовленння, а після 2 вересня — за контрактом (вартість навчання — 17,5 тис. грн/рік). Після цього у вступників буде кілька днів на подачу оригіналів документів. Їх можна подавати особисто або надсилати копії з накладанням електронного підпису вступника.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)