💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаУвійти в ІТ
7 серпня 2024, 08:44
2024-08-07
«Не здавайтеся після першого невдалого інтерв’ю. І навіть після десятого не здавайтеся». Історія тестувальниці Sigma Software, яка світчнулась в IT після восьми років на митниці, і виросла з інтерна до керівника
Як наважитися змінити своє життя так, аби потім про це не жалкувати? Чому інколи рішення про зречення від багаторічної кар’єри в одній сфері і початок нового професійного шляху ― передусім свідчення сміливості, яка зазвичай винагороджується? Сьогодні розповідаємо історію таких змін і кар'єрного розвитку. Харків’янка Лілія Нагіба, яка змушена була через війну переїхати до Луцька, прийшла в тестування після 8 років роботи на митниці в Харкові й з позиції інтерна в Sigma Software виросла до позиції Principal Test Engineer. dev.ua поспілкувався із жінкою про особистий та професійний розвиток, важливість освіти та ключові моменти, які можуть допомогти початківцям. Далі — її пряма мова.
За освітою я інженер комп’ютерних систем, але я вчилась в Академії митної справи в Дніпрі, і після її закінчення, я за розподіленням почала працювати інспектором на митниці. І вже там я намагалася полегшити роботу свого відділу і писала невеликі програми, щоб автоматизувати роботу з базами даних.
Там я пропрацювала майже 8 років, досягла рівня керівник підрозділу, і тоді для мене це виглядало як стеля. І тут я згадала про свою освіту, почала досліджувати IT-ринок, наявні можливості й варіанти, і вирішила спробувати податися на інтернатуру з тестування. Мене взяли.
Sigma Software всіляко допомагала з розвитком з перших днів, і до сьогодні. Це і програми менторства, і різноманітні курси. Тобто в тебе немає шансів залишатися на місці. Коли я прийшла в компанію, мені дуже пощастило з ментором. Її знання, моя наполегливість і бажання розвиватися дали своєрідну синергію.
Хто такий Principal test engineer
Основними моїми обов’язками останні п’ять років є налаштування та організація процесів тестування програмного забезпечення на проєктах для декількох акаунтів. І це неперервний процес, бо завжди можна знайти можливості для їх оптимізації й удосконалення, що своєю чергою буде сприяти ефективності та результативності всіх процесів, пов’язаних з тестуванням програмного забезпечення.
Час від часу беру участь у підготовці бізнес пропоузалів по новим проєктам.
І звичайно ж не варто забувати, що знання ― не апельсин, ними можна без проблем ділитися. Це я маю на увазі різного роду менторинг колег.
Технології, з якими я працюю, постійно змінюються. Скажімо, вивчати автоматизацію я починала з фреймворку Katalon (мова Groovy), але знала, що колеги працюють з Playwright та Typescript. Після першого рісерчу стало зрозуміло, що це має сенс і для моїх проєктів. Тепер працюємо і з ними. Завтра може з’явитися щось нове.
Плюс зараз з кожної праски ми чуємо АІ. Тож я розглядаю різні AI-based хелпери, цілком можливо, вони скоро будуть частиною нашої рутини.
Планування як головний скіл
Близько трьох років я працювала тестувальницею, органічно перебравши роль тест ліда. Попередній досвід керування підрозділом давався взнаки. Паралельно я почала опановувати автоматизацію, оскільки хотілося нових знань і було зрозуміло, що це необхідність. Взагалі кожні два-три роки я виділяю час подумати про власні плани, і про те, куди розвиватися далі.
Як маю горизонт планування у 10 років, які розбиті на менші блоки. Якийсь час назад я почала цікавитися фінансовим плануванням, а там багато прикладних порад щодо того, як обирати й ставити цілі, декомпозувати й рухатися у напрямку їх досягнення. Це вже стало частиною життя.
Я постійно зі своїм блокнотом для планування, навіть зараз. Можна побачити й плани на день, і короткострокові, і довгострокові плани.
Як триматися нині
Після переїзду налагодити побут і життя загалом виявилось тим ще квестом. Разом з 12-річним сином і чоловіком ми перший час вимушені були жити у родичів та друзів. Коли ж ми вже винайняли власне житло, стало ясно, що це надовго, і було дуже сумно прийняти факт, що додому ми повернемося не скоро.
Наразі окрім роботи й сімейних турбот я вільний час я приділяю хобі (я плету прикраси з бісеру в українському стилі), спорту, книгам, розвитку. У мене практично постійний режим: я прокидаюся о шостій. І з 6 до 9 — це мій час для себе. На професійне навчання, таке як автоматизація, я зазвичай виділяю вечори. Цей ритм допомагає бути в формі.
Челенджі як драйвер
Я люблю челенжі, вони мене мотивують і виступають своєрідним імпульсом до дій. При цьому не просто челенжі «на слабо», а справді важливі задачі, які роблять людину трохи кращою ніж вчора, клієнтів та команду щасливішими. Мені дійсно цікаво зануритися та зробити ефективніше.
Інколи здається, що ось, ми вже все круто оптимізували, можна спочивати… Але ні, важливо ніколи не зупинятися. І я це вмію. Я завжди оптимізую свою роботу і допомагаю команді. Якось готувала ноуледж шейрінг лекцію про те, як можна знайти втрати часу і ресурсів на проєкті та уникнути їх.
Поради майбутнім тестувальникам
Я раджу бути готовим до високої професійної конкуренції на ринку пропозицій. Бути наполегливим. Не здаватися після першого невдалого інтерв’ю. І навіть після десятого не здаватися. Кажуть, що успішну людину від неуспішної відрізняє ще одна спроба. Не забувайте постійно робити інвестиції у свої знання. Вони обов’язково принесуть великі дивіденди, хоча не варто їх очікувати одразу.
«Я не шукав роботу, мене звабили. Team Lead мене змусили стати». Історія Senior AQA, який увійшов в IT у 39 років, і вже 10 років про це не жалкує
Діма Наумов — Senior AQA в Capgemini Engineering. 10 років він працює тестувальником, і готовий ламати всі можливі стереотипи про вхід в IT. Діма став айтішником у 39 років, залишивши успішну кар'єру в фінансовому світі та продажах.
Свою історію чоловік розповів dev.ua.
«Треба вірити в себе та йти (чи хоча би лежати) в бік своєї мети». Історія бухгалтерки, яка стала розробницею та виросла до Team Lead і ментора
Немає більш слушного часу для змін, аніж сьогодні. Шлях до професії мрії може бути ретельно спланованим зі шкільної парти або тернистим і сповненим пригод. Своїм досвідом переходу з позиції бухгалтера в ІТ-компанії до frontend-розробниці на проєкті в ній же ділиться Наталія Сингаєвська, Frontend Engineer у Levi9. Вона знайшла своє призначення та за чотири роки зросла зі стажистки до Team Lead на проєкті в Лондоні.
«Розіслала 200+ резюме, фідбек поки негативний». Як вінницька лікарка тимчасово застрягла на порозі входу в IT
Софія Тимошенко — сімейна лікарка в одній із приватних лікарень Вінниці. Зі своїх 25-ти років 8 вона присвятила навчанню медичній справі та подальшій роботі у сфері. Проте сьогодні в дівчини є нова ціль — стати айтішницею. Наскільки можливо новачку безболісно «ввійти в IT» — читайте в нашому матеріалі.
«Щойно я почув про тестування, усередині щось йойкнуло». Увійти в IT після першої співбесіди можливо: історія QA-інженера, яка це доводить
30-річний Руслан Долиненко — молодий айтішник, який пишається тим, що знайшов роботу з першого разу. Він отримав офер після першої співбесіди, бо, як вважає сам хлопець, ретельно до неї підготувався. Як увійти в IT, минаючи десятки відгуків на вакансії, і в чому секрет Руслана — у матеріалі.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі