😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаТаке життя
7 липня 2024, 13:53
2024-07-07
Американець виграв суд проти українського виробника електробайків Delfast, оскільки компанія відмовилась подарувати йому велосипед за донат на Indiegogo. Розповідаємо деталі
Мешканець Нью-Йорка подав до суду на виробника електровелосипедів Delfast оскільки, компанія не відправила йому свою нову модель байку. Позивач був учасником краудфандингової кампанії на Indiegogo, де компанія збирала гроші на фінансування продукту, і розраховував на подарунок.
Мешканець Нью-Йорка подав до суду на виробника електровелосипедів Delfast оскільки, компанія не відправила йому свою нову модель байку. Позивач був учасником краудфандингової кампанії на Indiegogo, де компанія збирала гроші на фінансування продукту, і розраховував на подарунок.
Довідка
Delfast — українська компанія, яка має офіси й виробництво як в Україні, так і у США. Вона працює вже багато років і є однією з найупізнаваніших на ринку електричних велосипедів по всьому світу. Крім того, одна з її моделей стала рекордсменом Книги рекордів Гіннеса за найбільшу відстань, пройдену на одному заряді.
Що сталося
Джонатан Рапопорт підтримав краудфандингову кампанію Delfast щодо електровелосипеда Delfast California, але не отримав його. Тому вирішив подати до суду.
Джонатан Рапопорт каже, що спочатку компанія люб’язно запропонувала йому повернути кошти, але потім змінила тактику і припинила спілкування.
«Компанія пообіцяла мені відшкодування, але вони повністю мене обманули. Тому минулого тижня я був змушений подати на них до суду, і це стало для мене прозрінням», — сказав він, додаючи, що під час судового процесу керівник Даніель Тонкопій нібито визнав, що компанія ніколи не мала наміру дарувати велосипед будь-кому, хто підтримав кампанію на Indiegogo. — Він заявив під присягою, що ми просто підтримали його компанію і насправді не купували велосипед. Ми просто хотіли допомогти його компанії.
Насправді подібну позицію можна часто почути з боку брендів, які проводять краудфандинг, але яким не вдається досягти успіху з якимось продуктом, — пише Electrek. Юридично кампанія краудфандингу не є легальним продажем, а радше фінансовим виявом підтримки в обмін на те, що Indiegogo називає «перевагами» або результатами.
Умови використання сервісу Indiegogo передбачають, щоплатформа не може бути посередником у суперечках між клієнтами, включаючи ті, що пов’язані з поверненням коштів або виконанням заохочень.
«Якщо ви не можете дійти згоди, ви також можете скористатися нашими Умовами використання в суді США, якщо вирішите подати позов проти команди кампанії», — йдеться на платформі.
Рапопорт дослухався поради і пішов до суду.
Після того, як глава компанії Даніель Тонкопій дав свідчення на захист компанії, і обидві сторони представили свої докази, суддя погодився з тим, що Delfast відмовився від угоди про купівлю електровелосипеда.
У судовому документі зазначено: «Суд постановляє винести рішення на користь позивача Джонатана Рапопорта проти відповідача Delfast за позовом, поданим […] на основну суму в розмірі $2 198 та судових витрат $100 на загальну суму $2 298».
Рапопорт каже, що він ще не отримав жодної відповіді чи платежу від Delfast. «Найбільше засмучує абсолютна відсутність у Деніела турботи про своїх клієнтів і його віра в те, що він отримає», — каже постраждалий американець.
«Ваша компанія підтримує терористичний режим рф?». Співзасновник Delfast розповів, як написав 35+ листів американській Domain.com, яка чомусь прибрала Україну зі списку реєстрацій: який результат
«Я будую тут багатомільярдну компанію». Співзасновник українського електробайк-стартапу Delfast Данило Тонкопій збирається залучити $20 млн
Минулої осені, усвідомивши, що 80% клієнтів компанії знаходяться в США, український стартап з виробництва електробайків Delfast відкрив офіс у Віттіері (Каліфорнія). Там зараз працює співзасновник компанії Данило Тонкопій та кілька інших співробітників. Решта 30 членів команди все ще знаходяться в Україні.