Старший віцепрезидент GlobalLogic: «Для замовників Україна перебуває у „червоній зоні"»
Андрій Яворський, старший віцепрезидент зі стратегії та технологій GlobalLogic, розповів, за яких умов криза в IT неминуча.
Андрій Яворський, старший віцепрезидент зі стратегії та технологій GlobalLogic, розповів, за яких умов криза в IT неминуча.
Андрій Яворський, старший віцепрезидент зі стратегії та технологій GlobalLogic, розповів, за яких умов криза в IT неминуча.
«За даними Національного банку України, торік експорт ІТ-послуг упав на 8,5%, досягнувши позначки у $6,7 млрд. У порівнянні з рекордними $7,34 млрд у 2022 році, спостерігаємо відчутний спад. Це легко пояснюється: для замовників Україна перебуває в „червоній зоні“, що створює додаткові обмеження та невизначеність щодо подальшої співпраці», — зазначив він у блозі для NV.Бізнес.
Бізнес, на його думку, не може тримати економіку без підтримки держави.
«Неможливість закордонних бізнес-поїздок — проблема для української ІТ-індустрії. 92,7% ІТ-компаній працюють на міжнародних ринках, ефективна співпраця з якими передбачає особисті зустрічі. Ухвалена в серпні 2022 року постанова, яка мала б дозволити робочі відрядження за кордон, на жаль, так і залишилась на папері. Водночас партнери утримуються від візитів до України через безпекові питання та обмеження», — каже Яворський.
Він зазначає, що Україна залишається одним із найбільших центрів розробки у світі, з понад 300 000 фахівців. З 2000 року експорт ІТ-послуг постійно зростав. У 2020 році він склав $5,03 млрд, а у 2021 збільшився до $6,94 млрд. «Попри початок повномасштабного вторгнення, 2022 став рекордним завдяки контрактам, підписаним за минулі роки. У 2023 ж році ми вперше за тривалий час бачимо падіння (до рівня 2021 року, на майже 10%). Без розв’язання проблеми з бізнес-відрядженнями може статися й значне падіння, відновлення після якого стане складним завданням», — зазначив старший віцепрезидент GlobalLogic.
Без розв’язання проблеми з бізнес-відрядженнями, додає Яворський, може статися й значне падіння, відновлення після якого стане складною задачею.
Щоб уникнути потенційних катастрофічних наслідків уже в цьому році, індустрія потребує активної підтримки з боку держави, каже топменеджер.» Закони, прийняті на початку російського вторгнення, спрямовані на короткострокові виклики та розв’язання більш пріоритетних завдань, але тривала війна вимагає їх перегляду. Це життєво необхідно для підтримки бізнесу в умовах економічної нестабільності», — наголошує він.