💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаРобота
18 грудня 2023, 17:52
2023-12-18
UPD. «Тарифний план „Лошара“, $0.00 за годину». Айтівці скаржаться, що в UWP Digital не платять за роботу. У компанії інформацію спростовують, звинувачують айтівців у змові та готують судовий розгляд
Middle UX/UI designer Андрій Колодяженський розповів у LinkedIn сумну історію про недобросовісного роботодавця, який не розраховується з працівниками за зроблену роботу. Виявилось, що він такий не один, і практика «кидати» дизайнерів і розробників для цього роботодавця вже звична. Ідеться про компанію UWP Digital. Розповідаємо деталі історії.
(Новину доповнено коментарем компанії UWP Digital)
Андрій розповів, що йому написав Senior Javascript/Typescript developer Олексій Піменов, звертаючи увагу на те, що в UWP Digital відбувається шахрайство. Так дизайнер зрозумів, що має поділитися і своєю історією співпраці з цим роботодавцем.
«Ще одна компанія ДНО. Думав написати про це пост ще раніше, але вирішив не витрачати на це ні часу, ні сил. А потім мені написав розробник в особисті з цією з темою, і тут я зрозумів, що говорити про таке потрібно», — зазначає Андрій.
Він розповів, що UWP Digital, вона ж Unity WP, займається різними IT-послугами, зокрема розробленням сайтів і їхнім просуванням.
«Рік назад, шукаючи роботу, я натрапив на них і потрапив до них в команду. Комунікація була досить проста, нарікань до цього ніяких. З самого початку проговорили умови співпраці, підписали контракт із зазначенням конкретної суми на виплату кожного місяця (фултайм). Після закінчення першого місяця в дуже пришвидшеному темпі, бо компанія поспішала, виконав майже повністю макет їхнього наявного сайту, з адаптивами, UI kit, темною версією», — ділиться Колодяженський.
У той час Андрій, бажаючи працювати в команді навіть як один дизайнер і мати можливість реалізовувати круті кейси, продовжив співпрацювати з ними, не згадуючи про оплату.
«Вирішив, що ще місяць почекаю, поки частина з дизайном сайту не буде виконана. Ще під час дизайн-процесу макет уже почав верстатися, бо вони дуже поспішали. За час в 1,5–2 місяці макет постійно переходив від дева до дева, команда не могла знайти розробника, хто б виконав верстку мого макету. Водночас я також працював тут і над новорічними лендингами, артведенням своєї дизайн частини тощо», — розповідає Андрій.
Та згодом співпраця призупинилася повністю, дизайнер продовжив працювати на фрилансі, потім в іншій компанії. Роботу дизайнера так і не оплатили.
Через деякий час Андрій знову отримує повідомлення від компанії UWP Digital.
Попри те, що в той час хлопець був мега завантажений, він погодився на проєкт. «Мене цікавила можливість його виконання (проєкт, до речі, вийшов дуже крутим і не малим, дизайн частина. Оплату визначили також конкретну — за місяць роботи, це зазначили в новому контракті», — розповідає Андрій.
У результаті, коли він знову заговорив про оплату, щоб дізнатися, коли будуть гроші і скільки їх буде, то дізнався, що вся робота дизайнера коштуватиме $400, бо «це тестовий проєкт компанії, і далі чеки будуть вище». Причому проєкт був уже на етапі майже закінченого дизайну.
З таким роботодавцем хлопець вирішив попрощатися.
«Не бажаючи сперечатися та прийнявши це як факт, я закінчую свою роботу. І от проходить 2–4 тижні після того (увесь цей час я працював над іншими задачами). Мені ніхто не пише. Тому пишу я й дізнаюся, що з проєктом щось не так, бо я не вписався в дедлайн і що взагалі всі ми працюємо на перспективу. Ні про які гроші тепер мова не йде взагалі», — розповів Андрій.
«Підсумок — я отримав досвід розроблення крутого дизайну та досвід співпраці з ДНО-компанією», — каже він.
Гуртом і батька легше бити
Виявилося, що обдурений дизайнер такий не один. Пости про співпрацю з UWP Digital писали й інші айтівці. Вони наймають людей на один місяць, люди виконують свою роботу і UWP Digital знаходять причину, щоб не платити їм грошей (звинувачуючи якихось PM-ів, погану організацію тощо)», зазначає розробник Олексій Піменов.
Кейс 2
«Ця ситуація трапилася зі мною, і я вдячна, що ви поширюєте її. Зараз мені надіслали досудове попередження про те, що я розголосила інформацію про компанію. (Воно надсилається всім, хто не згоден з тим, що його ошукали) Я розповіла, що компанія не платить своїм працівникам», — пише Social Media Marketing Manager Софія Ковалевська.
Дівчина запевняє, що наразі знає про 9 людей, яких ошукав недобросовісний роботодавець.
Тим часом на DOU також є відгуки про UWP Digital як роботодавця. І вони негативні.
Кейс 3
«Якщо бажаєте підтягнути свої знання в розробці програмного забезпечення — ідіть працювати в цю контору. Але ж робити це будете абсолютно безплатно. Підписані з вашого боку домовленості зобов’яжуть вас віддати всі права на результати розробки та забути про це на довгі роки», — пише Java Software Developer Дмитро Лемещенко.
З боку компанії, за його словами, працівники отримують або обіцянки-цяцянки нереальних грошей у майбутньому, а може й погрози затаскати вас по судах за порушення умов контракта, котрий ви у підписаному представником компанії вигляді ніколи не отримаєте. «Колектив дружній, талановитий, проєкт цікавий, оплата погодинна, тарифний план „Лошара“, $0,00 за годину (тарифікація з першої хвилини)», — жартома пише Дмитро.
Кейс 4
Про дивну комунікацію та невиплату зарплати в компанії розповів і Front-end розробник Андрій Сидорченко. «Мені написала людина, яка не HR компанії, і яку вона обіймає посаду в компанії я так і не зрозумів, і запропонувала роботу Front-end розробником у шведській компанії. Під час розмови в Telegram був присутній ще співзасновник, пояснили, що працювати доведеться з QWIK (хоча я працюю із React), запропонували стажування неоплачуване, але мене навчать і потім, якщо все добре, то переведуть на реальний проєкт, з якого мені будуть платити відсоток від прибутку (дуже розмито окреслили відсоток і які це ± суми). Деякі мої питання просто проігнорували, перевели тему. Загалом склалося відчуття, що щось недоговорюють, або самі не знають», — розповідає він.
Розробник погодився на співпрацю, хоч і мав сумніви. «Але подумав, що якщо нічого не вийде, то я просто трохи вивчу новий фреймворк, а стажування проходитиме у вільний час (тобто не треба було іти зі своєї роботи)», — пояснює він.
Для роботи, за словами Сидорченка, треба було видрукувати договір, заповнити й відправити в Telegram скани, відправити поштою два примірники. «Я не спішив відправляти поштою, бо на це треба виділяти кошти, а я ще навіть не розумів, чи буду працювати, і мене за 2–3 місяці „стажування“ жодного разу не спитали про документи», — каже Андрій.
Над командою був куратор, але через два тижні його замінили на іншого з незрозумілих причин. «Але куратори самі не знали QWIK і під час розробки не було підтримки, або хоча б нормального ревʼю твого коду, а з приводу написаного коду було багато питань спірних. Були моменти, коли підганяли, типу проєкт уже через тиждень здаємо, але багато чого не зробили, але в якийсь момент не давали ніяких завдань. Усе це довго тягнулось», — розповідає Андрій.
Після певного часу, розповідає розробник, він та ще двоє людей, які стажувалась, зібрались і попросили дати пояснення, що з проєктом і подальшою роботою.
Коли айтівці, що працювали над проєктом, почали говорити про те, що роботу погано організували й куратор не вів їх нормально, роботодавець сказав, що не знав цього, а куратор так само був найнятий, як і команда розробників. «Загалом відшили нас і тільки пропонували ще навчатись на інших проєктах. А коли ми попросили оплатити за ту роботу, яку ми зробили, сказали, що не можуть, бо це був навчальний проєкт», — розповідає девелопер. Він додає, що стверджувати, що компанія намагалась обманути працівників, не хоче, бо ні довести, ні спростувати цієї думки не може. Але ставлення до співробітників, організація роботи, комунікація в цій компанії, за словами Сидорченка, ніяка.
Кейс 5
Ще один айтівець, який встиг попрацювати із UWP Digital, Григорій Малаклаков розповідає, що його разом з іншими людьми залучили на проєкт, на який він витратив понад місяць часу, працюючи повний день.
«Після закінчення проєкту ще місяць чекали від них фідбек після тривалих умовлянь і прохань пояснити нам, що ж у підсумку ми отримуємо. До нас зійшов менеджер і почав дитячими відмазками перекладати відповідальність за свій же провал на нашого ментора, якого вони видалили з нашої групи. Дуже зручно покласти провину за свій же непрофесіоналізм і провал на людину, яка не зможе себе захистити й порозумітися», — емоційно описує ситуацію Григорій.
Також він розповів, що і йому, як іншим працівникам, що скаржаться на роботу в компанії, здалося, що у роботодавця з самого початку був план.
Він робить висновок про те, що UWP Digital є недобросовісним роботодавцем. «Компанія-пустушка, якщо вона взагалі зареєстрована. Повна безвідповідальність. Шахрайство, причому непрофесійне», — пише Григорій у коментарі на DOU.
Кейс 6
А ось і ще один постраждалий.
Що каже засновник компанії
dev.ua звернувся за коментарем у компанію UWP Digital і безпосереднього до її співзасновника Сергія Музичука. Відповідей на наш запит ще немає. Проте Музичук відреагував на допис Григорія Маклакова на DOU. Відповіддю поділився із широким загалом сам Григорій.
До речі, написана відповідь російською. Вона містить попередження, які скидаються на погрози.
Після публікації матеріалу, 18 грудня о 17:39, до редакції dev.ua надійшов коментар компанії. У ньому роботодавець спростовує всі надані айтівцями факти. Публікуємо його повністю.
«Шановні співробітники та читачі порталу dev.ua!
Компанія UWP Digital в особі Сергія Музичука, бажає надати офіційний коментар щодо опублікованої статті на вебпорталі dev.ua від 18 грудня 2023 року о 09:32, автором якої є Марія Бровінська.
UWP Digital (далі — Компанія) зіткнулася з поширенням неправдивої інформації щодо діяльності та внутрішніх процесів Компанії з боку третіх осіб, які не мають прямого стосунку до самої Компанії.
Олексій Піменов вступив у змову з іншими особами з метою завдання шкоди шкоди репутації Компанії, фінансових втрат та інших негативних наслідків. Це підтверджує пряма цитата з даної статті: «Андрій розповів, що йому написав Senior Javascript/Typescript developer Олексій Піменов». Ця особа не є і не була співробітником Компанії та не має прямого стосунку до неї та її діяльності. Крім того, керівник і співробітники Компанії стали жертвами особистого переслідування в соціальних мережах та отримали прямі погрози від Олексія Піменова. Ми готові надати копії матеріалів, що підтверджують ці дії.
Компанія проводить внутрішнє розслідування стосовно незаконного отримання внутрішньої інформації про Компанію та її діяльність третіми особами.
Крім того, у статті згадано назву внутрішньої розробки Компанії UWP Digital — Unity WP, яка є конфіденційною й перебуває під захистом чинної угоди про нерозголошення та наразі проходить офіційну реєстрацію.
На жаль, через складність ситуації портал dev.ua став непрямим учасником порушення щодо розкриття конфіденційної інформації, що підпадає під захист NDA.
Ми хочемо звернути увагу авторів статті на брак належної перевірки фактів висунутих обвинувачень. Компанія готова надати докази відсутності порушень будь-яких угод між Компанією та її співробітниками.
У статті згадано ім’я співзасновника компанії, певного Сергія Мельничука (цю неточність виправили — dev.ua), який не має ніякого відношення до Компанії.
Єдиним засновником і чинним керівником є Сергій Музичук. Подібні помилки в публічних публікаціях ставлять під сумнів не лише правдивість фактів, а й професіоналізм журналістів.
Усі вищезазначені обвинувачення є недостовірними, на даний момент Компанія проводить внутрішнє розслідування за підтримки юридичної компанії та готує матеріали для подальшого судового розгляду.
Оскільки місцем офіційної реєстрації Компанії є Швеція, усі правопорушення будуть розглянуті відповідно до законодавства Швеції та Європейського Союзу.
На жаль, ситуація, пов’язана з поширенням недостовірної інформації та розкриттям конфіденційних даних, завдає прямої шкоди репутації Компанії та значних фінансових втрат.
Компанія UWP Digital закликає всіх зацікавлених сторін утриматися від віри в недостовірну інформацію, розміщену в згаданій статті, і закликає до відповідального підходу до публікації матеріалів, що базуються на перевірених фактах. У разі виникнення питань або потреби в додатковій інформації з цього питання, ми закликаємо звертатися безпосередньо до представників компанії UWP Digital для отримання офіційної позиції з цього питання.
Ми сподіваємося на швидке й об'єктивне врегулювання цієї ситуації та готові сприяти у встановленні правдивої й об'єктивної картини подій».
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
Like! Спасибо за статью! Когда искал подобные статьи перед тем как начинал работать на UWP "дно" Digital их не было, а сейчас такие статьи и отзывы о сотрудничестве помешает этой горе компании обманывать людей.
"dev.ua звернувся за коментарем в компанію UWP Digital та безпосереднього до її співзасновника Сергія Мельничука"
Помилка у прізвищі - Музичук, а не Мельничук
Компания пишет чтобы не верили недоказанным необоснованным фактам не приводя при этом фактов со своей стороны. Прикрываться нда чтобы скрыть мошенничество это низко. К тому же уголовный кодекс имеет высшую юридическую силу, в том числе над нда и трудовыми договорами. Всем кинутым нужно обращаться в следственные органы, разглашение любой информации в процессе следствия при этом не будет наказуемо никаким образом.
С другой стороны больше фактов со стороны кинутых сотрудников не помешало бы привести в статье.
Like! Спасибо за статью! Когда искал подобные статьи перед тем как начинал работать на UWP "дно" Digital их не было, а сейчас такие статьи и отзывы о сотрудничестве помешает этой горе компании обманывать людей.
Ошуканих набагато більше, ніж 9.
"dev.ua звернувся за коментарем в компанію UWP Digital та безпосереднього до її співзасновника Сергія Мельничука"
Помилка у прізвищі - Музичук, а не Мельничук
Компания пишет чтобы не верили недоказанным необоснованным фактам не приводя при этом фактов со своей стороны. Прикрываться нда чтобы скрыть мошенничество это низко. К тому же уголовный кодекс имеет высшую юридическую силу, в том числе над нда и трудовыми договорами. Всем кинутым нужно обращаться в следственные органы, разглашение любой информации в процессе следствия при этом не будет наказуемо никаким образом.
С другой стороны больше фактов со стороны кинутых сотрудников не помешало бы привести в статье.