🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
13 червня 2024, 11:43
2024-06-13
Дрес-код — маразм чи дисципліна. Що думають про примус щодо зовнішнього вигляду в IT-спільноті
Рекрутерка Анастасія Наконечна не вірить, що дрес-код дорівнює дисципліні, і порівнює такий підхід з чорним низом, білим верхом та зібраним волоссям, як у школі. Вона спитала думки спільноти з приводу дрес-коду у коментарях до посту. Фахівці з IT-спільноти розділилися на два табори. Ось, яка думка переважила, і які питання підняли в цій дискусії.
«Кольорове волосся/тату/плаття в квіточку або шорти не забирають у мене мого професіоналізму і не впливають на ефективність. Навпаки, можливість почувати себе собою тільки додає впевненості в діях», — акцентувала Анастасія в своєму пості в Linkedin.
Хто «за» дрес-код
«Дрес код це символ порядку і дисципліни. Все дуже просто», — пишеAI/ML Data Annotation Engineer Ігор Грант.
Staff Software Engineer, Святослав Новосядлийвважає, що бізнес кежуал завжди додає якоїсь впевненості. Крім того, він підкреслює, що гарні люди завжди викликають більшу симпатію, принаймні візуально поки з ними ближче не знайомий. «Мав різний досвід, в НЙ вимога була носити брюки та сорочку, хоч ми і сиділи кодили лише. В Каліфорнії все повністю навпаки і чувачки в шортах приходять. Як на мене, коли не ставлять рамки, то багато хто випадає з них, як хлопці в шльопанцях або спортивних штанах», — повідомляє інженер.
Хто «проти» дрес-коду
Senior DevOps Engineer Микола Турнавіотовпошуткував в коментарях до посту Анастасії, що вона відкрила таким чином «відкрила портал в пекло». За його словами, в роботі з дому щодо дрес-коду є плюшка. «Можна хоч у ванній працювати, якщо спека чи холодно», — пише Микола.
«Дрес-код = маразм», — вважаєTeam Lead Developer Олександр Замарін.
Як підкреслюєSenior UI/UX, Product Designer, Михайло Письменний, одяг — це елемент виразу особистості. «Якщо певний стиль додає опори та впевненості, то це ідеально на певний час. Буде змінюватися особистість, буде й змінюватись стиль одягу», — пише він. За словами Михайла, примус одягатись певним чином — «взагалі не ок», та все залежить від сфери у якій людина працює. «Звісно ж тут не про примус, а про свідомий вибір, розуміння та контекст сфери у якій людна працює», — зазначає дизайнер.
Віталій Беяр, Junior Front-end developer, також акцентував на питанні, чи відмовляли в прийнятті на роботу комусь через наявність татуювань. «Як на мене, це неправильні рішення. Банальна оцінка по зовнішньому вигляді», — вважає розробник.
Замість висновку
Фахівці в коментарях підняли кілька спірних питань, які повстають стосовно дрес-коду:
Executive Director Business Development Руслан Пономаренко вважає, що вплив дрес-коду — це дуже індивідуально. «Мені допомагає налаштуватись на робочий день, комусь може і ні. Як на мене, єдиного рецепта не існує», — пише він.
Крім того, все залежить від колективу. Інцидент про це згадав дизайнер Мірад Аміар. «У нас не було дрескоду, так от, років пʼять тому прийшов я в оверсайз худі Kith в офіс, і мене начальниця спитала, чи не з діда я зняв це. Тепер кожна бухгалтерка носить оверсайз. А тоді було тільки бажання злитись з львівським смарт кежуал», — пише Мірад.
Також існує сумісність щодо стилю одягу та звичного оточення. «Якби я був клієнтом, мені комфортно було б співпрацювати з людьми в кєжуал стилі, вони наче психологічно на моєму рівні. Коли люди у строгих костюмах, дрес-коді, мені здається, що ці люди зацікавлені лише у тому, щоб заробити на мені, такі «комерсанти». Тому давайте не рівняти себе на американців, а створювати свої правила», — наводить приклад Android & Flutter developer Віталій.
«Чоловікам простіше?» Таке питання підняв Head of Project Management Office у IT Department, Олексій «Ага. Костюм на випускний, роботу, весілля і похорон (власний також). Ви (жінки — прим.ред.) хоч в межах дрескоду можете спідницю вдягнути влітку. А в нас немає ділових шортів. В одній компанії в інструкції вичитав «офісні дрескод — смарт». Ніхто мені не зміг пояснити що воно такє», — пояснив HR.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.