🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоВійна
26 липня 2023, 18:27
2023-07-26
«Своєрідна суперлабораторія винаходів». Які переваги над ворогом сьогодні мають українські виробники дронів
Зараз в Україні понад 200 компаній, які займаються виробництвом безпілотників. Усе більше з них використовують технології штучного інтелекту. Нещодвано на Львівщині провели успішне випробування безпілотника з ШІ, який дозволяє БПЛА виконувати свою місію, навіть якщо зв’язок з оператором втрачається через роботу РЕБ, пише The Washington Post. Преказуємо головні тези статті.
Зараз в Україні понад 200 компаній, які займаються виробництвом безпілотників. Усе більше з них використовують технології штучного інтелекту. Нещодвано на Львівщині провели успішне випробування безпілотника з ШІ, який дозволяє БПЛА виконувати свою місію, навіть якщо зв’язок з оператором втрачається через роботу РЕБ, пише The Washington Post. Преказуємо головні тези статті.
Армія дронів
В Україні вже як рік діє програма «Армії дронів», в межах якої допомогли приватним компаніям підготувати понад 10 000 операторів безпілотників, а протягом наступних шести місяців планується підготувати ще 10 000. Також прискорено укладання контрактів на закупівлю безпілотників між компаніями та Міністерством оборони, скорочуючи процес «з двох років до двох місяців».
Джерело: The Washington Post
Крім того, Міністерство оборони України поділилося російською технологією глушіння з виробниками, що дозволило їм протестувати свою продукцію проти найсучасніших засобів радіоелектронної боротьби — привілей, якого не має переважна більшість міжнародних компаній з виробництва БПЛА. Також українські виробники отримують постійний зворотний зв’язок з передової, що дозволяє їм негайно вносити корективи.
Джерело: The Washington Post
Під Києвом співробітники виробника безпілотників UA Dynamics провели випробування Punisher, безшумного ударного дрона з тонкою рамою, яку важко помітити в небі. Під час тесту безпілотник скинув макет вантажу поряд з групою спостерігачів, що застало їх зненацька через майже безшумний двигун машини. Також компанія працює над новими безпілотниками.
Підтримка закордонних інвесторів
Війна перетворила країну на своєрідну суперлабораторію винаходів, яка приваблює інвестиції від відомих бізнесменів, у тому числі колишнього виконавчого директора Google Еріка Шмідт. Він разом з іншими інвесторами вклав $10 млн в D3, український акселератор стартапів, який інвестує в безпілотники та інші оборонні технології.
«Україна постійно випереджає ворога в інноваціях», — написав Шмідт у колонці для Wall Street Journal на початку цього місяця після повернення з нещодавньої поїздки до України.
Шмідт, який консультував Пентагон з питань ШІ, привітав українські досягнення в галузі безпілотних технологій, включаючи програмне забезпечення зі штучним інтелектом та БПЛА, які працюють без GPS-навігації.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)