🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаНавколо IT
16 березня 2024, 09:00
2024-03-16
«Я мріяла грати на барабанах ще зі школи, але рада, що усе склалося так, як склалося. Що я QA Engineer, а барабани маю як хобі». Тестувальниця Uklon — про хоббі, натхнення та мотивацію
«Навколо IT» — рубрика, у якій ми збиратимемо все корисне для життя айтівця, що не стосується його роботи. Сьогоднішня героїня — Юлія Медкова, QA Engineer в Uklon, яка ще у дитинстві настукувала ритм за партою, а сьогодні — опановує барабани разом із драмеркою Монатіка та грає у гурті разом зі своїми тіммейтами. Юлія розповіла dev.ua про свій шлях навчання, що було найскладнішим у цьому процесі й дала поради з чого треба починати грати на ударних.
Люди, які вчаться грати на барабанах, часто кажуть, що їх підштовхнув до цього якийсь гурт чи альбом. У мене було трошки інакше.
У 6 чи 7 класі я доволі часто насткувала якийсь ритм по парті під час уроків. За це мене декілька разів виганяли з класу. У 8 класі я відкрила для себе рок, і вже тоді у мене зʼявилось впевнене бажання грати на барабанах. На максимум я його здійснила у 25.
Правильний вчитель — важлива частина успіху
Перші спроби підійти до інструменту почалися у 19. Я десь раз на рік записувалася до різних викладачів, але завжди щось заважало. То бракувало грошей, то бракувало часу, то все разом. Але найосновніше — мені не підходили викладачі. Я людина, для якої вчитель важливий. А на той момент траплялися викладачі, що давали постійно одне й те саме. Було нудно та нецікаво.
Втім, коли я знайшла свою викладачку, уроки стали постійними. З’явився прогрес та мотивація цим займатись. Її ім’я Катя Багінська. Вона була драмеркою у Володимира Дантеса, а зараз грає з Монатіком та в групі Renie Cares. Катя є для мене ідеальним прикладом викладача, бо усе чітко й швидко пояснює, розжовує, допомагає, якщо щось не виходить, шукає особливий підхід — на уроках присутня динаміка. З нею я почала працювати над своєю грою більш системно. Висновок: не кожен, хто вміє круто грати, вміє круто навчати.
Найскладніше — вловити темп
Складніше за все для мене було опанувати швидкість гри. Вона і зараз є складною. Логічно, що можливо зіграти будь-який елемент, якщо уповільнити його. А от пришвидшувати до бажаного темпу і не втрачати якість гри не завжди виходило.
У мене є багато пісень, які б я хотіла зіграти, але вони доволі швидкісні. Тож цей момент був для мене проблемою із самого початку.
Коли я вперше зустрілася з Катею, то вона запропонувала мені грати такі відрізки повільніше, простіше, щоб пристосуватися. Мій внутрішній перфекціоніст відмовлявся це робити, що не давало мені розвиватися. Але з часом він перестав пручатися, і я змогла вчитися. Головне у цьому — терпіння й дисципліна. Плюс необхідно навантажувати себе потрошку, а не усім і одразу.
«Грай ту музику, яка подобається»
Якось колишній ударник O.Torvald, у якого я брала декілька уроків, сказав мені: «Грай ту музику, яка подобається». І я перейняла цю концепцію собі. Це ніби просто й очевидно, але багато хто робить всупереч, а потім страждає від цього. Уявімо, що я не сильно люблю джаз. Якщо я почну вчити джазові барабани, то скоріше всередині сама собі буду чинити спротив. Тому й обрала панк-рок.
Мені здавалося, що люди які слухають панк-рок, зникли. Всі друзі подорослішали, а я лишилась підлітком, який досі обожнює Sum 41. Втім, виявилось, що я не одна у своїй любові до панк-року. Рік тому наш Android Tech Lead Володимир Леонов запросив грати у свій гурт Leogluck. Ось, до речі, його історія. Я погодилася.
Партії місцями бувають доволі складні. Навіть такі, що необхідна третя рука, щоб це зіграти (хто знає, як інколи гітаристи пишуть драм-партії, зрозуміє). Але я дещо спрощую для себе складні моменти. І ось десь рік як я, він й басистка збираємося на репбазі, вчимо й граємо ці треки. Те, що ми зійшлися у музичному плані — здорово. У найближчому майбутньому плануємо зіграти концерт.
«Зараз я більше роблю, аніж спостерігаю як роблять інші»
Раніше я дивилась багато відео драм-каверів та лайвів з концертів улюблених виконавців. Здавалося, що це надихало, але насправді я просто створювала собі кумирів, ставала більш вимогливою до себе. У результаті засмучувалась, коли щось не виходило. Складалося враження, що я лузер, в якого нічого не виходить. Нещадно критикувала себе. Іноді це бувало як у фільмі «Одержимість», тільки я була одночасно і учнем, і вчителем.
Ми часто забуваємо, що люди транслюють кінцевий результат. Весь шлях, що пройдено для досягнення цього результату, вони чомусь оминають. Це доволі проста концепція, але її далеко не всі усвідомлюють. Я наблизилася до гармонії з собою, стала з посмішкою ставитися до невдач. Це просто сказати, але насправді за цими словами криється колосальна робота над собою. І так, зараз я більше роблю, аніж спостерігаю як роблять інші.
З чого почати грати на барабанах
Перша порада — знайдіть класного вчителя. Він допоможе зростати та підлаштувати навчання під потреби.
Якщо у вас все добре з мотивацією та дисципліною, то можна обійтись без вчителя, але, як на мене, це складніший шлях. Тут могла б бути реклама якоїсь драм-школи.
Друга порада — ходіть самостійно займатися на репетиційні бази, крім занять з вчителем. У мене декілька разів новачки запитували який сетап собі краще купувати — електронний чи акустичний. Я спочатку даю цю пораду з відвідування репетиційної бази. Але якщо у людини немає можливості туди ходити, або дуже хочеться мати власний інструмент, то поділюсь своєю думкою.
У звучанні я віддаю перевагу акустиці. Електронні барабани — це програма, у якій закладені звуки. Авжеж можливо налаштувати звучання, але все ж на акустиці, як на мене, звук більш об'ємний, варіативний.
Електронку особисто я сприймаю як тренажер. Свою купила два роки тому. З неї у мене почався кращий прогрес, бо крім занять, я практикувалася ще й вдома. Хоча зараз я думаю її продати, бо частіше ходжу на репбазу.
У підсумку: не дивлячись на мою любов до акустики, для початківців я все ж раджу придбати електронні ударні.
Третя порада — починати з простого. Для початку беріть прості пісні, які вам подобаються. З комфортним ритмом, щоб можна було вивчити й зіграти. Бо набагато більше задоволення отримуєш, коли зміг щось подужати, а не впиратися у стінку й жалітися, що не виходить.
Замість висновку
Я мріяла грати на барабанах ще зі школи, але рада, що усе склалося так, як склалося. Що я QA Engineer, а барабани маю як хобі.
Обидва процеси мене однаково драйвлять, створюють переді мною завдання і цілі, від досягнення яких я щиро тішуся. Проте із барабанами мені більше важливий процес, ніж якась велика фінальна мета. Так, хочеться зібрати певні ачівки. Приміром, зіграти концерт чи вивчити складну пісню й виконувати її майстерно.
Але як там казали? «Ціль у подорожі, а не у пункті призначення»? Оце про мене й мої відносини з барабанами і не тільки.