Дуров анонсував запуск нової мережі Cocoon. Що це таке
Засновник Telegram Павло Дуров анонсував запуск нової децентралізованої мережі Cocoon (Confidential Compute Open Network), яка задіюватиме ШІ та блокчейн TON.
Засновник Telegram Павло Дуров анонсував запуск нової децентралізованої мережі Cocoon (Confidential Compute Open Network), яка задіюватиме ШІ та блокчейн TON.
Засновник Telegram Павло Дуров анонсував запуск нової децентралізованої мережі Cocoon (Confidential Compute Open Network), яка задіюватиме ШІ та блокчейн TON.
Зі слів Дурова під час виступу на форумі Blockchain Life 2025 у Дубаї, проєкт буде запущено вже у листопаді.
Як заявив Дуров, «світ рухається у дивному напрямі», а у останні роки «люди втрачають цифрові свободи», тож, на його думку, створення децентралізованих технологій — це єдиний шлях зберегти ці свободи.
Відповідно до презентації, підтримка роботи мережі забезпечуватиметься GPU-майнерами, які отримуватимуть винагороду в Toncoin (TON), а Telegram має забезпечити проєкту «попит та хайп».
Також анонсується, що розробники програм отримають доступ до недорогих ШІ-інструментів, тоді як звичайні юзери зможуть користуватися штучним інтелектом на умовах анонімності.
Раніше засновник Telegram Павло Дуров повідомив, що компанія випустила 5-річні облігації на суму $1,7 млрд під 9% ставку з погашенням у червні 2030 року. При цьому понад $950 млн облігацій з терміном погашення в березні 2026 року були обміняні на новий випуск.
Окрім того, у Дурова відповіли на розслідування журналістів, які стверджують, що Telegram використовує підконтрольні ФСБ інфраструктури.


