💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
20 вересня 2024, 16:33
2024-09-20
Україна зайняла пʼяте місце у світі за рівнем розвитку цифрових державних послуг і перше за залученістю громадян
ООН оприлюднила свіжий міжнародний рейтинг EGDI, який оцінює рівень електронного урядування та залученість громадян до взаємодії з державою через електронні сервіси. У 2024 Україна вперше обійшла середньостатистичний європейський рівень розвитку цифрових державних послуг.
В рейтингу EGDI 2024 вказано, що Україна посідає 30 місце у світі за рівнем розвитку електронного урядування. Порівняно з 2022 роком, вона піднялася на 16 позицій і наразі має індекс 0.8841. У першу трійку за цим показником входить Данія, Естонія та Сінгапур.
«За час роботи Мінцифри Україна піднялася зі 102 місця на 5 за рейтингом Оnline services Index. Цифрова держава, яка почалася з ідеї Президента Володимира Зеленського, уже не вперше доводить ефективність у світових рейтингах. Цифровізацію українці вважають однією з найуспішніших реформ. Але найважливіше, що ми отримали, — високий рівень довіри людей до нашої роботи», — відзначають в Мінцифри.
Цікаво, що за рівнем залученості громадян до державних процесів через онлайн-платформи (E-Participation) Україна вийшла на 1 місце. У 2022 році вона посідала лише 57 місце за цим показником.
Також примітно, що у рейтингу EGDI 2024 Україна вперше обігнала середній індекс розвитку цифрових державних послуг у Європі, який складає 0.85 проти 0.88 в України. Середній рівень EGDI у світі складає 0.64.
«Цифровізація вже стала невідʼємною частиною життя українців — у застосунку Дія вже 20,9 мільйона користувачів, для яких доступні 21 документ та понад 30 сервісів. А на порталі Дія майже 6 мільйонів людей отримують більш ніж 120 прозорих послуг. Ми будуємо електронну демократію через онлайн-опитування, запускаємо послуги для українців, що постраждали від війни, і цифровізуємо навіть кохання», — прокоментували EGDI 2024 в Мінцифри.
Раніше очільник Мінцифри Михайло Федоров повідомив, що вже 1,2 млн українців долучилися до програми «Національний кешбек». Понад 638 000 з них активували картки в «Дії».
Нещодавно стало відомо, що на напрямок цифрової трансформації у проєкті Державного бюджету на 2025 рік закладено 4,16 млрд грн, що на понад 60% більше, ніж у нинішньому році, коли на такі цілі передбачалося 2,5 млрд грн.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Атлас зброї: які ПЗРК і ПТРК Україна отримала від Заходу і використовує у війні з росією
Сили ЗСУ активно використовують ПЗРК і ПТРК, щоби протистояти російським окупантам. Ці відносно прості у використанні комплекси дають змогу зупинити просування важкої техніки супротивника. Вони давно добре зарекомендували себе на полях битв, а видів подібних комплексів достатньо.
Розповідаємо про особливості ПЗРК і ПТРК, що є на озброєнні ЗСУ, а також звідки їх нам привезли.