😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоGameDev
12 березня 2025, 11:15
2025-03-12
Українському гравцю забанили акаунт ЕА з усіма іграми, бо він написав у чаті Apex Legends, що не любить росіян
Український геймер розповів, що отримав перманентний бан всього акаунту Electronic Arts (EA) за слова «i dont like russians» в чаті онлайн-шутера Apex Legends. Ймовірно його заблокував модератор із росії.
Український геймер розповів, що отримав перманентний бан всього акаунту Electronic Arts (EA) за слова «i dont like russians» в чаті онлайн-шутера Apex Legends. Ймовірно його заблокував модератор із росії.
Як розповів гравець із ніком Kid Da One, блокування сталося майже рік тому, у березні 2024 року.
«Треба вам нагадати чому EA та Respawn [розробники Apex Legends] так собі компанії, бо за це я отримав бан назавжди», — написав геймер. До свого допису в X (Twitter) він додав скриншот із листом від техпідтримки Electronic Arts, в якому повідомляється про блокування його акаунту.
У ньому вказано, що Kid Da One порушив правила позитивної поведінки гравців EA. Причиною стали слова «i dont like russians» в чаті Apex Legends. Хоча весь лист написаний англійською мовою, причина блокування вказана російською: «Разжигание ненависти».
Українські гравці в коментарях до допису Kid Da One припустили, що це може вказувати на те, що скаргу на українця розглядав модератор російського відділу техпідтримки ЕА.
«"Разжіганіє ненавісті», так це офіційний бан різон при, тому що у мене вибрана основна мова англійська, але бан різон собачою», — підтвердив Kid Da One.
Скриншот листа від EA, який отримав Kid Da One
У листі також вказано, що він більше не зможе грати не лише в Apex Legends, а й всі інші ігри ЕА на цьому акаунті. Kid Da One розповів, що за рік подав 8 апеляцій, але наразі його акаунт досі заблокований.
Гравці також здивувалися, що це стало причиною блокування всього акаунта. «Бан назавжди за I DON’T like якась ху*ня. Це навіть на Chat Mute не тягне, а тут прям бан на ВСІ ваші ігри. Що за пиз*ець», — відзначив користувач з ніком Mel_Nero.
Інший користувач, Aaaaaaaalexkay, розповів, що отримав аналогічний бан всього акаунту EA рік тому за слова «r2ssian shit can talk».
Electronic Arts та росія
До повномасштабного російського вторгнення (і деякий час після) EA відносила українських гравців до російського регіону з цінами на ігри в рублях та відділом техпідтримки в москві.
Після початку великої війни компанія призупинили всі продажі ігор у росії та Білорусі й вилучила їхні збірні зі своїх спортивних ігор, таки як FIFA та NHL.
«Ми продовжуємо бути шоковані конфліктом, який розгортається в Україні, і приєднуємося до багатьох голосів по всьому світу, які закликають до миру і припинення вторгнення. Ми солідарні з народом України», — заявили в EA у 2022 році.
В компанії уточнили, що вирішили припинити продаж своїх ігор та контенту, включаючи пакети віртуальної валюти, в росії та Білорусі, поки триває «цей конфлікт». Через це ігри та контент стали недоступні для придбання в російському регіоні на вітринах магазинів Origin або в додатку EA, в тому числі через внутрішньоігрові магазини.
«Ми також працюємо з нашими партнерами по платформі, щоб видалити наші ігри зі своїх магазинів і припинити продаж нового ігрового контенту в регіоні», — додали в Electronic Arts.
Проєкт Leave Russia від KSE Institute, який відстежує вихід західних компаній з російського ринку, повідомляв. що EA ліквідувала свою юридичну особу в росії. Засновниками ТОВ «Електронік Артс» є голландська Electronic Arts Nederland B.V. та німецька Electronic Arts GmbH. Згідно з повідомленням компанії, відомості про припинення діяльності юридичної особи шляхом її ліквідації внесені до реєстру 31 березня.
Айтішник розповів, як рекрутерка нібито української агенції MoveUp забанила його за питання про роботу у рф і білорусі. Він провів розслідування і з’ясував чимало цікавого
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.