Експорт зброї Південної Кореї зріс на 140% через війну в Україні. Це історичний рекорд
Південна Корея розширює продаж зброї по всьому світу.
Південна Корея розширює продаж зброї по всьому світу.
Південна Корея розширює продаж зброї по всьому світу.
У 2022 році експорт військової зброї з Південної Кореї зріс на $140 до рекордних $17,3 млрд, повідомляє The New York Times.
Значну його частину складає угода на суму $12,4 млрд із продажу танків, гаубиць, винищувачів і реактивних систем залпового вогню до Польщі — одного з найближчих союзників України.
«Оскільки традиційні постачальники зброї, такі як США, стикаються з дефіцитом виробництва у воєнний час, Південна Корея взялася заповнити цю прогалину, намагаючись водночас не спровокувати москву», — сказано в статті.
Також Південна Корея розширює продаж зброї по всьому світу, але відмовилася від надання військової допомоги летальною зброєю безпосередньо Україні. У країні зосередилася на заповненні прогалин у світовому переозброєнні.
За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, з 2017 до 2021 року Південна Корея була восьмим у світі експортером зброї з часткою ринку 2,8%.