Компанія EPAM оприлюднила фінансову звітність за другий квартал 2022 року, який завершився 30 червня.
Чистий прибуток компанії зменшився більше ніж в шість разів, але в EPAM дають оптимістичні прогнози та впевнені в стабільності компанії.
Доходи та чистий прибуток
За другий квартал 2022 року, в порівнянні з минулим роком, EPAM отримала на 35,6% більше доходів, тобто на $313,5 млн, ніж у минулому році. Прогнози компанії на цей показник були нижчими, очікувана цифра становила $1,14 млрд, попри фактичні $1,195 млрд.
Чистий прибуток компанії скоротився з $114,7 млн у другому кварталі 2021 року до $18,6 млн за аналогічний період 2022 року. Але в періоді за півріччя торік цифра склала $223,7 млн проти $108,3 млн цього року.
Основний вплив на показники мали курсові різниці, що склали за 6 місяців цього року $108,7 млн. Минулорічні показники їх були на рівні $2,4 млн. Різниця між другими кварталами попереднього й цього років наступна: $4,7 млн проти $85,9 млн.
Ключові витрати
Релокейт співробітників з росії та білорусі обійшовся EPAM в $33 млн, це зокрема оплата переїзду, проживання та харчування. У компанії висловили сподівання, що це разові видатки, «коли криза стихне й операції повернуться у звичний стан».
Вихід з російського ринку обійшовся компанії в $35,2 млн, $19,5 млн з них склали знецінення активів, та $16 млн компанія втратила через звільнення спеціалістів.
На гуманітарну підтримку Україні EPAM перерахувала $100 млн. В першу чергу це підтримка «професіоналів EPAM та їхніх сімей в Україні та тих, хто перебуває поза її межами», що склало понад $34 млн.
Персонал
Станом на 30 червня 2022-го майже 90% команди компанії, а саме 54 850 працівників, задіяні в IT-проєктах. Загальна кількість працівників в EPAM — близько 61 300 людей. Це на понад 28% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.
Плани EPAM на третій квартал
Генеральний директор і президент EPAM Аркадій Добкін зазначив, що високі результати за другий квартал відображають стійкість, гнучкість і зосередженість EPAM на тому, що компанія справляється з наслідками війни в Україні.
Прогнози EPAM на третій квартал щодо доходу спрямовуються в напрямку зростання до показника щонайменше $1,210 млрд.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.
«Крім сертифіката, ступінь магістра». EPAM проводить курси разом з українськими вишами
EPAM SCHOOL of Digital Engineering пропонує модульний підхід до глибшого вивчення окремих дисциплін у програмі Master’s Program. Це дасть можливість різним групам навчатися паралельно, спеціалізуючись на цікавому для себе напрямі — System Engineering, Delivery Management, Data Engineering чи Solution Architecture. Цього року серед партнерів програми сім українських вишів — лідерів технологічного напряму. Саме навчання почнеться у вересні 2022 року в онлайн-режимі.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі