Конкурс - обирай кращий стартап та отримай навушники! 🎧
Марія БровінськаРобота
9 січня 2023, 08:50
2023-01-09
«Я одного разу так погано пройшов інтерв’ю, що писав у LinkedIn інтерв’юерам лист із вибаченням». IT-топи про професійні факапи
Кожен айтішник має скелети в шафі у вигляді факапів, які з ними сталися у професійній діяльності. Про це не люблять говорити вголос, часто воліючи просто забути та не повторювати подібних помилок. Ми запитали в топів IT-компаній про їхні найбільші професійні факапи. Ось відповіді шести сміливців, які не побоялися поділитися своїми історіями провалів.
Кожен айтішник має скелети в шафі у вигляді факапів, які з ними сталися у професійній діяльності. Про це не люблять говорити вголос, часто воліючи просто забути та не повторювати подібних помилок. Ми запитали в топів IT-компаній про їхні найбільші професійні факапи. Ось відповіді шести сміливців, які не побоялися поділитися своїми історіями провалів.
Влад Синявін, VP Global Delivery Ciklum
На початку своєї кар'єри, понад десять років тому, я працював Java-розробником. Разом із командою ми розробляли high load фасетний пошук для кастомного e-commerce рушія, весь функціонал ми написали з нуля. І ось, десь за тиждень чи два до Black Friday, виявляється, що ми значно просіли по перформансу і навіть близько не попадаємо за NFR requirements.
Response time, throughput — усе далеко від показників, на які ми очікували. І це напередодні найактивнішого періоду навантаження на систему.
Після короткого розслідування виявилось, що кеш Oracle Coherence перестав прогріватися і працювати як треба. І далі почалися, гадаю, одні з найяскравіших моментів та спогадів, що маю.
Ми кинули усі сили на операцію «знайти та знешкодити». Разом з колегами майже ночували в офісі та за вайбом нагадували більше спеціальний підрозділ ФБР, аніж команду розробки.
З початку робочого дня і до 3–4 ранку понад тиждень ми намагалися розв’язати проблему, дедлайн наближався, а світла в кінці тунелю не було видно. Жодні теорії не спрацьовували, ми перевіряли всі варіанти, які спадали на думку. Марно.
Розв’язка цієї історії виявилася до непристойності банальною. Та спершу зазначу, що це відбувалося у ті далекі часи, коли DevOps як окремої професії ще не існувало й особливої експертизи в цьому ніхто з нас не мав.
Отже, десь за день чи два до дедлайну ми з командою відчули, що надію майже втрачено. Аж раптом хтось з нас вирішив перевірити версії на різних нодах Сoherence. І диво — вони виявилися різними, та ще й не останніми.
Так довго і пристрасно я не сміявся більше ніколи в житті. Істеричний сміх не залишав команду від усвідомлення банальності проблеми та казусності ситуації.
І з тих часів перше, що я роблю при траблшутингу, — перевіряю версійність всіх тулів.
Коментує Роман Апостол, CEO та співзасновник EdTech-компанії Mate academy
Працюючи в Google, у мене не було ментора. Тому я намагався зрозуміти все/навчитись всього самостійно та ні до кого не звертався за порадою.
Бувши тімлідом, я не до кінця усвідомлював роль мого менеджера і в чому полягає моя роль у роботі з ним. Коли я це зрозумів, я почав швидше лідити команду, а мені почали давати більше відповідальності та людей. Проте на пошук відповідей самостійно пішло занадто багато часу, витрачати який не довелось би, якби я просто порадився з ментором.
Тому свої висновки я зробив і нікому не бажаю ігнорувати можливість мати ментора. Бо ментор — це точно та людина, що допоможе вам швидше досягати ваших цілей довгостроково. Проте це має бути той або та, хто є авторитетом для вас та на кілька рівнів вище. Людина, яка стане прикладом, де ви хочете бути через 3+ роки, та зможе давати вам релевантні поради, а ви будете готові до неї прислухатись.
Сергій Корольов, керівний директор Railsware
Свого часу ми могли отримати відсоток у Calendly, коли Railsware вела розробку частини продукту власним коштом. На жаль, тоді ми були сфокусовані на рутині та поточних справах — і відмовилися, хоч розуміли, що рішення може мати великий потенціал.
Просто треба було приділити цьому питанню трохи часу. Підняти голову, вийти з тунельного бачення, і зараз би йшлося про десятки мільйонів доларів, які дозволили б нам на порядок більше інвестувати у власні продукти, як-от Mailtrap.io або Coupler.io.
Це стало хорошим уроком: іноді варто робити паузу і перевіряти, чи не втрачаєш ти часом чудову можливість. Зараз, щоб упевнитися, що не упускаємо чогось важливого у своїх продуктах, щоквартально проводимо Strategic re-evaluation. Дивимося на поточну стратегію з різних боків, відриваємося від поточних проблем і концентруємося лише на верхньорівневих концепціях. Цей процес дуже допомагає триматися в тонусі
Роман Марченко, СРО та член правління AUTO.RIA та DOM.RIA
Насправді їх сотні, як і у більшості фахівців із багажем досвіду. Але саме так і створюються класні речі: впав, піднявся, побіг далі. Головне в цій справі робити висновки.
Один із найяскравіших факапів, який стався декілька років тому, — це продуктова розсилка на величезну кількість користувачів, де до всіх ми звертаємось, на ім’я Володимир. Більше таких випадків не повторювалось.
Артур Аширов — CTO at Parimatch Tech
Факапи були, і не один, із персональних — я одного разу НАСТІЛЬКИ погано пройшов інтерв’ю і мені було НАСТІЛЬКИ соромно, що після нього я в LinkedIn знайшов людей, які мене інтерв’ювали, і написав їм великий лист із вибаченням за їхній витрачений час. Здається, мене тоді порвали з теорії ФП (clojure), а я тільки-тільки пізнав дзен ООП.
Борис Концевой, CEO та President Intetics
Добре, почнемо з того, що перебуваючи на одній і тій самій позиції протягом 28 років, у мене немає «кар’єри» в загальноприйнятому сенсі цього слова.
З усім тим на цьому шляху було багато «факапів». Більшість з них пов’язані з чесністю та моральними принципами людей, із якими я працював. На жаль…
112 відгуків на вакансії, $100 за тестове та робота мрії. Історія моделі з Луцька, яка об'їздила півсвіту, через пандемію змінила плани й тепер навчає IT інших
Надя Адамович — у минулому успішна модель. Та через пандемію зірвався контракт на роботу до Китаю, тому Надія змушена була працювати таргетологом, сушисткою, а згодом вирішила піти в IT. Нині дівчина — UI/UX Designer, заочно навчається на факультеті міжнародно-економічних відносин у Луцькому політехнічному інституті та працює ментором у Mate academy. Розповідаємо її історію, що надихає.
«Машина і база команди пережила окупацію, не дивлячись на те, що стояла в Бучі». Гонщик з Parimatch Tech — про емоції, навчання та вартість участі в авторалі
«Навколо IT» — нова рубрика, в якій ми збиратимемо все корисне для життя айтішника, яке не стосується його роботи. Виявляється, у айтішників найрізноманітніші хобі. Ми вже писали про айтішників-бігунів, плавців, художників, музикантів, танцівників, і навіть заводчика собак. Сьогодні розповідаємо про програміста, який обожнює швидкість та авто. Хоббі Михайла Гудзенка, QA Automation Lead у Parimatch Tech — автораллі.
«Ще дитиною я зрозумів, яка це класна професія програміст». Розробник харківського офісу Intetics – цирковий акробат. Ось його поради тим, хто хоче займатися під куполом
«Навколо IT» — нова рубрика, в якій ми збиратимемо все корисне для життя айтішника, яке не стосується його роботи. Виявляється, у айтішників найрізноманітніші хобі. Ми вже писали про айтішників-бігунів, плавців, художників, музикантів, танцівників, і навіть заводчика собак. Сьогодні розповідаємо про програміста з цирковим досвідом, який, незважаючи на роботу та війну, не залишає тренувань та навчає акробатики дітей.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі