UPD. Google Maps офіційно змінив Мексиканську затоку на Американську. Нову назву будуть бачити лише в США, а в інших країнах — обидві
У понеділок Google Maps офіційно змінив назву Мексиканської затоки на Американську.
У понеділок Google Maps офіційно змінив назву Мексиканської затоки на Американську.
У понеділок Google Maps офіційно змінив назву Мексиканської затоки на Американську.
Компанія Google перейменує Мексиканську затоку на Американську затоку.
Нова назва буде звучати, як «Затока Америки» після її офіційного оновлення в Системі географічних назв США. Зміна буде помітна в США, але в Мексиці залишиться попередня назва — Мексиканська затока. За межами цих двох країн користувачі Google Maps зможуть побачити обидві назви.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп у своїй інавгураційній промові заявив, що змінив назву «Мексиканської затоки» на «Американську». За кілька годин він підписав відповідний указ.
Також Трамп повернув назву Мак-Кінлі найвищій вершині країни, горі Деналі на Алясці. Другу назву їй присвоїли за каденції Барака Обами у 2015 році, на знак поваги до корінного населення регіону. На думку новообраного президента США, перейменування мають на меті «пропагувати видатну спадщину» американської нації.
Трамп подав ідею перейменувати Мексиканську затоку на початку січня. Він вважає нову назву гарною та доречною. Після цього президентка Мексики Клаудія Шейнбаум жартома запропонувала перейменувати Штати на Мексиканську Америку. Вона показала мапу світу 1607 року, де Північна Америка була позначена як Мексиканська. Водночас Мексиканська затока вже називалася так, ще за 169 років до заснування США.
UPD. 11.02.2025 11:50
Починаючи з другої половини дня понеділка, користувачі Google Maps у Сполучених Штатах почали бачити, що назву Мексиканської затоки змінено на Американську затоку, пише TechCrunch.
Міжнародні користувачі бачитимуть обидві назви, тоді як мексиканські користувачі бачитимуть лише Мексиканську затоку.
Назва Мексиканська затока була найпоширенішою назвою водойми з 16-го століття.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що надішле листа до Google, в якому поставить під сумнів рішення компанії перейменувати Мексиканську затоку на Картах Google. Але рішення Google змінити назву затоки відповідає існуючій політиці компанії щодо того, як вирішувати питання відмінностей у назвах між країнами. На мобільних пристроях Google змінює Карти відповідно до місцезнаходження користувача в країні, яке визначається операційною системою, SIM-карткою та мережею.
У той час як компанія Google виконала наказ Трампа, Apple досі не оновила назву Мексиканської затоки у своєму додатку «Карти». При пошуку «Gulf of America» на Apple Maps додаток не дав жодних результатів.