🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
14 квітня 2025, 12:44
2025-04-14
Україна долучилася до запуску платформи для обміну знаннями про цифрове урядування GovTech Intelligence Hub
Всесвітній економічний форум (World Economic Forum) у партнерстві з двома GovTech-центрами — GGTC Berlin і GGTC Kyiv — ініціював створення міжнародної аналітичної платформи — GovTech Intelligence Hub. Вона об'єднуватиме знання, досвід й аналітику у сфері цифрової трансформації публічного сектору.
Всесвітній економічний форум (World Economic Forum) у партнерстві з двома GovTech-центрами — GGTC Berlin і GGTC Kyiv — ініціював створення міжнародної аналітичної платформи — GovTech Intelligence Hub. Вона об'єднуватиме знання, досвід й аналітику у сфері цифрової трансформації публічного сектору.
«GovTech Intelligence Hub слугує простором для обміну ідеями, дослідженнями, практичними кейсами та авторськими колонками цифрових лідерів з усього світу. Платформа надає цілісне уявлення про те, як технології трансформують державні послуги — від формування стратегій до реалізації на національному та регіональному рівні», — відзначається в пресрелізі проєкту.
Зазначається, що ця ініціатива логічно продовжує розвиток глобального напрямку GovTech та зосереджується на накопиченні й поширенні експертизи у сфері цифрового врядування.
«Ми пишаємося тим, що стали одними з перших учасників платформи, не лише тому, що наші рішення перевірені в кризових умовах — спочатку пандемією COVID-19, а згодом і повномасштабним вторгненням, а й тому, що віримо у співпрацю та надійне партнерство. GovTech має силу долати кордони — його можна масштабувати, адаптувати та впроваджувати в усьому світі, особливо в часи випробувань, коли стійкість державної інфраструктури є критично важливою», — прокоментувала Валерія Іонан, заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
На Hub уже публікуються:
колонки цифрових міністрів і лідерів трансформації з різних країн світу;
аналітичні матеріали, дослідження та міжнародна експертиза у сфері інновацій, політик і впровадження технологій;
приклади ефективних цифрових рішень у публічному врядуванні — від муніципального до національного рівнів.
Україна активно долучилася до запуску платформи: GGTC Kyiv є співініціатором і партнером проєкту. Серед перших публікацій — кейси українських цифрових рішень («Дія» та проєктів екосистеми, eHealth, uResidency тощо). На платформі також з’являтимуться колонки, статті та аналітика інших цифрових лідерів України.
Відзначається, що GovTech Intelligence Hub — це відкрита платформа, до якої можуть долучитися можуть усі, хто має практичний досвід реалізації технологічних рішень у публічному секторі.
Нагадаємо, що в грудні минулого року офіційно стартував Global Government Technology Center, який є частиною мережі центрів C4IR (Четвертої індустріальної революції) Всесвітнього економічного форуму.
«Завдання нашого центру — збирати найкращу локальну експертизу у сфері GovTech та робити її доступною для всього світу», — розповіла очільниця GGTC Kyiv Зоя Литвин на початку березня в ході івенту GovTech Meetup, на якому побував dev.ua.
CEO компанії Strimco: «На govtech-ринку немає конкуренції з десятків компаній, які борються за кожен цент. Скоріше тобі, як замовнику, треба умовити нормальну компанію податись на тендер»
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Атлас зброї: які ПЗРК і ПТРК Україна отримала від Заходу і використовує у війні з росією
Сили ЗСУ активно використовують ПЗРК і ПТРК, щоби протистояти російським окупантам. Ці відносно прості у використанні комплекси дають змогу зупинити просування важкої техніки супротивника. Вони давно добре зарекомендували себе на полях битв, а видів подібних комплексів достатньо.
Розповідаємо про особливості ПЗРК і ПТРК, що є на озброєнні ЗСУ, а також звідки їх нам привезли.