💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоРобота
14 березня 2024, 11:18
2024-03-14
Не подобається робота, але звільнитися страшно? Ось гайд, який допоможе прийняти це складне рішення і зменшити ризики
Андрій Астафічев, фаундер благодійного фонду KOLO та Asta Academy, створив гайд для звільнення, який допоможе відповісти на питання «Чи варто мені звільнятися?». Гайд складається з 4 кроків, який допоможе оцінити свою конкурентоспроможність, визначити свої переваги та ризики, а також підготуватися до самого процесу пошуку роботи.
Спочатку потрібно перевірити свою конкурентоспроможність на ринку праці. Для цього Андрій Астафічев радить переглянути профілі LinkedIn тих людей, які займають аналогічні посади в інших компаніях. Порівняйте свої досвід, навички, освіту та досягнення з їхніми, щоб зрозуміти, чи ваш рівень як мінімум однаковий, чи слабший.
«І памʼятайте — обʼєктивна оцінка себе — це у першу чергу інструмент для саморозвитку, тож не нехтуйте ним», — зазначає Астафічев.
Крок 2: Визначення конкурентної переваги
Коли на ринку висока конкурентність, потрібно чітко зрозуміти, що робить вас унікальним, і чому мають найняти саме вас, наприклад, досвід роботи в певній ніші, крутий трек-рекорд перемог тощо.
Астафічев радить фокусуватися над посиленням своїх сильних сторін, «бо якщо будете дотягувати слабкі — то на рівні ринку будете виглядати Just Average». Щоб чітко усвідомити свої сильні сторони, він радить запитати у 4-5 співробітників, як вони вважають, чим ви особливий, і які у вас є слабкі сторони.
UX-дизайнер Олексій Пономаренко зазначив у коментарях під дописом у LinkedIn: «Я зараз підтягую свої слабкі сторони, а ваш Крок 2 примусив трохи замислитись над стратегією».
Крок 3: Ризики та інші фактори
На цьому кроці потрібно відповісти на 4 питання:
Чи є у вас достатня фінансова подушка, щоб не працювати 6 місяців?
Скільки вакансій вашого профілю на ринку?
Яка середня ЗП зараз?
Скільки грошей потрібно на різні критичні поінти, як от оплата лікарні батьків, чи гроші на оренду житла?
Крім того, Астафічев зазначив: «Найважливіше — подумайте про те чого ви хочете досягти у своїй кар'єрі. Бо якщо ти мрієш через 5 років буде СЕО в одному з проєктів Генезису, то навряд чи тобі варто йти працювати делівері менеджером у якийсь банк».
Крок 4: Підготовка до звільнення
На четвертому етапі Астафічев радить «підходити до цього з терпінням і холодною головою».
Що потрібно зробити:
оновити резюме, щоб воно відповідало вашому досвіду;
заповнити профіль LinkedIn: опис, досягнення тощо;
знайомитися з людьми у галузі, адже вони можуть допомогти знайти нову роботу;
додаватися до рекрутерів з релевантних компаній, це допоможе збільшити релевантні перегляди, коли писатимете допис про пошук нової роботи;
починати подаватися на співбесіди поки ще заробляєте гроші, якщо ваш контекст це дозволяє.
І на останок Астафічев порадив: «Шукайте роботу яка буде контрибʼютити у ваші плани, а не закривати потребу зараз — якщо тільки вам дійсно не горить і не треба „хоч щось“ — так також буває».
Як зазначила в коментарях co-founder TheWays Наталія Єленевич, легше, коли випадково залишився без роботи, наприклад, через скорочення: «Тоді ніби не треба самому приймати це рішення. Кілька разів була в такій ситуації „хочу звільнитись, але…“. Такий би гайд був тоді дуже допоміжним».
У TikTok набирає обертів новий тренд — тихе звільнення.
Що таке quiet quitting, чому воно виникає та чому зумери не хочуть викладатися на роботі на повну
У TikTok набуває обертів тренд quiet quitting — «тихе звільнення». Тренд отримав популярність після появи TikTok-відео від користувача @zaidleppelin. У ньому автор пояснює, що робота — це лише частина життя. «Цінність людини не визначається її працездатністю», — заявляє zaidleppelin у відео, що стало вірусним. Розповідаємо, що таке «тихе звільнення», чому воно виникло масе зараз та які наслідки матиме.
PHP-розробник каже, що у Work.ua йому не виплатили понад $5000 зарплати, а після розголосу намагалися схилити до написання заяви на звільнення за власним бажанням
Інженер-програміст у компанії «Реактор» (Work.ua) Микола Цуркан на форумі DOU розповів історію про те, як його роботодавець не виплачує обумовлену в офері зарплату, схиляючи розробника до того, щоб той написав заяву на звільнення за власним бажанням.
Дизайнерка Kode Technologies жаліється, що роботодавець не виплачує зарплату за квітень і травень, а також ігнорує її звернення щодо звільнення з компанії
Тепер звільнити працівника можуть із будь-якої причини. Що ще важливого в новому трудовому законі: пояснює юрист
19 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність».
Цей законопроєкт розроблявся ще в мирний час і мав на меті осучаснення правового регулювання у сфері трудових відносин. Що змінилося з прийняттям документа, розповідає адвокат АО ASA GROUP Валерій Єфремов.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі