🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоСтартап
6 грудня 2024, 11:18
2024-12-06
Український стартап Healthy Mind, який допомагає визначити психологічний стан, залучив $1 млн інвестицій та запустив бета-версію своєї платформи
Заснований у 2023 році стартап Healthy Mind у грудні 2024 вийшов зі «стелс-режиму» й розпочав бета-тест своєї платформи. Вона надає розуміння стану психічного благополуччя користувача за понад 75 показниками.
Healthy Mind вже залучив $1 млн інвестицій. Його найбільший і єдиний публічний інвестор — IT-компанія Roosh.
Стартап заснували колишні топменеджери «Нафтогаз» — колишня директорка з інформаційних технологій та очільниця внутрішньої IT-компанії Naftogaz Digital Technologies Марина Квашніна та колишній очільник НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. CEO Healthy Mind є Максим Рабінович, який два з половиною роки керував ТОВ «Газопостачальна компанія» (ГПК).
«Головна причина, чому я зайнявся цим напрямком, — велика потреба та запит суспільства. За офіційною статистикою ВООЗ, майже 10 млн українців через війну мають проблеми з ментальним здоровʼям. Статистика всіх військових конфліктів, яку я досліджував, свідчить, що ментальне здоровʼя — величезна проблема під час будь-якої війни», — розповів Коболєв Forbes.
Healthy Mind дозволяє діагностувати розлади психічного здоров’я за 15-18 хвилин. В наступних версіях продукту має з’явитися ШІ-асистент для психологів та психотерапевтів та ШІ-помічник для користувачів.
За словами Коболєв, в основі продукту лежить система діагностики, що дозволяє аналізувати й визначати близько 80% психічних розладів, описаних у DSM-5. Це «каталог» психічних розладів, що використовується, зокрема, в США. Його створили, щоб давати можливість страховим компаніям оплачувати лікування пацієнтів.
«Це відносно об’єктивний та науково обґрунтований інструмент, що дозволяє чітко визначити розлад, його складність і способи лікування», — пояснив співзасновник MentalHealth стартапу.
Команда проєкту на сьогодні складає 17 фахівців, включно з науковими експертами, які сформували міжнародний психологічний борд для адаптації й розробки опитувальників та протоколів терапії, а також забезпечення відповідності продукту міжнародним стандартам психологічної допомоги, відзначається в пресрелізі.
Healthy Mind отримав $1 мільйон інвестицій за останні 18 місяців і планує залучити ще мільйон протягом 2025 року. Ці інвестиції допоможуть додати функціонал до платформи, розширити її ШІ можливості та зробити психологічну допомогу доступною мільйонам українців.
Команда Healthy Mind також готується до міжнародної експансії, спочатку зосередившись на українському ринку. Для корпоративних клієнтів платформа допомагає покращити ментальне здоров’я співробітників. Повноцінний запуск продукту запланований наступного року.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.