Гетманцев підтвердив, що в Україні планується підвищення податків. Ось які податки можуть зрости
Прямі й непрямі податки, військовий збір, ПДВ можуть підвищити.
Прямі й непрямі податки, військовий збір, ПДВ можуть підвищити.
Прямі й непрямі податки, військовий збір, ПДВ можуть підвищити.
Як повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев, коментуючи запити стосовно інформації, які з’явилася в ЗМІ стосовно підвищення військового збору з 1,5% до 5% та підвищення податків. Він нагадав, що армія фінансується зараз не коштами від міжнародних партнерів, а внаслідок сплати податків.
«Друзі, дуже багато запитів від журналістів щодо додаткових джерел фінансування армії. Чомусь очевидні речі, про які ми говоримо давно раптом викликають шок. Відповім усім одразу. Так, нам необхідно підвищити й видаткову, і дохідну частину бюджету задля фінансування армії, яку ми фінансуємо коштом наших внутрішніх джерел. Ми не можемо запозичити ці кошти у партнерів. Про яку суму йдеться? Кабінет Міністрів зараз підраховує потреби, але вони дуже великі. Не менше 300 млрд до кінця року», — зазначив депутат.
Зміни, за його словами, будуть стосуватися бюджетоутворювальний прямих і непрямих податків в т. ч. ПДВ, військового збору й акцизів.
«Чи добре це для економіки? Ні. Погано. Війна це дуже погано. Але чи є інші варіанти на столі? Ні, в альтернативі майно або життя ми однозначно обираємо — життя» — зазначив Данило Гетманцев.
«Відповідаю також наперед. Так, контроль за витрачанням коштів буде й надалі посилюватись. Маю дуже велике сподівання, що боротьбу з тінню/ контрабандою, як це можна було побачити по останнім рішенням по нелегальному тютюну та іншим сферам економічної діяльності, що традиційно перебувають у напівтіні, буде зміцнюватись. Бо власне це і є додаткова податкова база, яка „лежить під ногами“. Ці речі навіть не потребують пояснень і дискусії. Мародерство під час війни має каратись за всією суворістю закону. Утім, це не альтернатива, а обов’язкове доповнення до економіки й бюджету, що оперують в умовах воєнного часу. Реальних джерел фінансування великої війни лише два — це запозичення та податки. Поточне утримання нашого війська, нагадаю, ми фінансуємо за свої кошти, переважно коштом податків» — підкреслив він.