😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоГаряченьке
24 лютого 2025, 12:02
2025-02-24
Головний спеціаліст із ШІ в Meta вважає, що США може втратити технічні таланти через політику Трампа. Для Європи це можливість залучити найкращих вчених
Керівник відділу штучного інтелекту компанії Meta Ян ЛеКун попередив, що через скорочення фінансування можливий відтік технічних талантів із США. Їх може залучити Європа, запропонувавши сприятливіші умови для дослідження.
Керівник відділу штучного інтелекту компанії Meta Ян ЛеКун попередив, що через скорочення фінансування можливий відтік технічних талантів із США. Їх може залучити Європа, запропонувавши сприятливіші умови для дослідження.
«Здається, США мають намір знищити свою державну систему фінансування досліджень. Багато американських вчених шукають план Б», — написав ЛеКун у пості на LinkedIn у суботу, пише Business Insider.
Адміністрація Трампа видала кілька указів про скорочення фінансування, що викликало занепокоєння серед американської наукової спільноти.
Було оголошення про значні скорочення в Національних інститутах здоров’я, які фактично покладуть край мільярдному федеральному фінансуванню біомедичних досліджень. У п’ятницю суддя продовжив тимчасове блокування скорочень через позови про незаконні скорочення, подані штатами та університетами.
«Нормальний уряд ніколи б так не вчинив», — написав про скорочення фінансування колишній декан Гарвардської медичної школи Джеффрі Флієр у своєму дописі на X.
Департамент ефективності уряду (DOGE) Ілона Маска, мета якого скоротити витрати, також почав втручатися в роботу Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, Агентства з охорони навколишнього середовища і NASA.
Підписаний Трампом указ, спрямований проти принципів різноманітності, справедливості та інклюзивності, також викликав занепокоєння, що він може загрожувати науковим дослідженням в університетах.
ЛеКун, який здобув ступінь бакалавра і доктора філософії у Франції, вважає, що зміни в США повинні стати сигналом для європейських інституцій і компаній.
«У вас може з’явитися можливість залучити найкращих вчених світу», — написав він.
Він поділився сімома речами, які, на його думку, талановиті дослідники хочуть бачити в будь-якому університеті, компанії чи державній дослідницькій установі, до якої вони приєднуються:
доступ до найкращих студентів та молодших співробітників;
доступ до фінансування досліджень з невеликими адміністративними витратами;
адміністративними накладними витратами; хороша компенсація (порівнянна з найкращими університетами США, Швейцарії, Канади);
свобода досліджувати те, що вони вважають найбільш перспективним;
доступ до дослідницького обладнання (наприклад, обчислювальної інфраструктури тощо);
можливість співпрацювати/консультуватися з промисловістю та стартапами;
помірні викладацькі та адміністративні обов’язки.
Його послання до Європи: «Щоб залучити найкращих наукових і технологічних талантів, зробіть професії науково-технічного дослідження привабливими».