Як повідомляє у своєму Telegram-каналі нардеп Ярослав Железняк, за перше півріччя 2022 гральний бізнес приніс у бюджет лише 209 млн грн.
«А більшість операторів сиділи на пільзі „2%“ та/ і займалися міскодінгом», — каже він.
Після скасування податкової пільги тимчасова слідча комісія парламенту, регулятор та Бюро економічної безпеки зайнялися схемами з ухиляння податків через міскодінг.
«І о диво, 2,94 млрд грн податків. Ще раз: рік до року зростання у 14 разів!», — зазначає депутат.
Також Железняк зазначив, що за червень зібрано 562 млн грн. «Тут дуже важливо зрозуміти, що це шостий місяць року, і тому треба порівнювати умовно з березнем (оскільки податок на прибуток тут платять раз у квартал). У березні, нагадаю, було на 100 млн грн менше (462 млн)», — розповідає він.
У першому кварталі казино та лотереї сплатили до бюджету 522 млн грн. Це на 62% більше від запланованої суми (планувалася приблизно 322 млн грн).
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Які податки платять за кордоном айтішники з України, змінюючи податкове резидентство. Приклади Польщі, Швеції, Литви та Хорватії
Після закінчення 6 місяців безвізового перебування в Європі релоковані IT-спеціалісти, які здебільшого не оформляли посвідку на проживання в іншій країні, або ж навіть із нею, мають змінити податкове резидентство та платити податки в країні перебування (тільки Польща зробила виняток для України за бажанням). Звісно, компанії, що мають офіси за кордоном, оформлюють працівників у свої підрозділи там. А інші? Ми запитали про це айтішників. Кілька IT-спеціалістів розповіли, які податки платять у різних країнах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі